اخبار ورزشیفوتبال جهان

لیگ فوتبال ایران با ۲ پله صعود در رده پنجم آسیا

در جدیدترین رده بندی لیگ های برتر قاره آسیا از سوی AFC لیگ فوتبال ایران با ۲ پله صعود به رده پنجم رسید ولی این صعود تاثیری در سهمیه بندی ها در لیگ قهرمانان آسیا نداشت.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرگزاری فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا رده بندی جدید لیگ های برتر قاره کهن را اعلام کرد که لیگ برتر فوتبال ایران با دو پله صعود در رده پنجم لیگ های برتر قاره کهن قرار گرفت. در این رنکینگ سوپر لیگ چین در رده اول قرار گرفت و  کشورهای قطر، کره جنوبی و امارات به ترتیب در رده های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

در رده بندی جدید امتیاز  لیگ ایران با کسب ۷۸٫۹۸۳ در بین تیم‌‌های غرب آسیا با یک پله صعود به رده سوم رسید. این بدان معناست که در صورت توزیع سهمیه‌های جدید برای فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا طبق این رده بندی سهمیه‌ کشورمان همچنان ۲+۲ باقی خواهد ماند.

به گزارش فارس، بنا به قوانین لیگ قهرمانان آسیا تیم های اول و دوم رده بندی در هر منطقه سهمیه ۳+۱ خواهند داشت. یعنی با توجه به رده بندی جدید در منطقه غرب قطر و امارات با داشتن رده اول و دوم سهمیه ۳+۱ دارند و ایران با قرار گرفتن در رده سوم سهمیه ۲+۲ خواهد داشت.

 گفتنی است که سال گذشته شاهین رحمانی، عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت و گو با خبرنگار فارس گفته بود: هنوز رده بندی جدید اعلام نشده است ولی پارسال با رده بندی که AFC اعلام کرد ایران در رده هفتم قرار گرفت سهمیه  ۲+۲ گرفت و عراق با توجه به اینکه مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نکرد، سهمیه عراق به ایران رسید تا سهمیه ایران ۳+یک شود. اگر ایران در رده بندی جدید در رده هفتم بماند مثل سال گذشته سهمیه ۲+۲ خواهد داشت و اگر کسب مجوز عراق اثبات شود سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲+۲ می‌شود.

به گزارش فارس، با توجه به این حرف های عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا علی رغم اینکه لیگ برتر فوتبال ایران صعود ۲ پله ای داشته است اما در سهمیه بندی ما تاثیری نداشته است. نیم سهمیه عراق امسال از سوی AFC تایید شد در نتیجه ما در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ در صورت عدم تغییر رده بندیمان سهمیه ۲+۲ خواهیم داشت. با این رده بندی سرخابی ها مستقیم به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا می کنند و ذوب آهن و سایپا راهی مرحله پلی آف می شوند.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

دکمه بازگشت به بالا