اخبار ورزشیفوتبال ایران

قربانی: برای آنهایی که توفیقی را به استقلال آوردند متاسفم

سرمربی تیم فوتبال سردار بوکان گفت: این بازی به نظرم می‌تواند برای محک زدن‌مان باشد، ما با تیم با شخصیت سایپا بازی داریم.

به گزارش  پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرگزاری فارس، پیروز قربانی در نشست خبری پیش از بازی با سایپا در مرحله یک شانزدهم جام حذفی گفت: این بازی به نظرم می‌تواند برای محک زدن‌مان باشد، ما با تیم با شخصیت سایپا بازی داریم.سایپا تیم با شخصیت و با امکاناتی است که ما می‌توانیم مقابل این تیم بازی کنیم.

وی افزود: بوکان شهری است که در مرز آذربایجان غربی و بوکان قرار دارد و مردم این شهر بیشتر کرد هستند و خود را بیشتر اهل کردستان می‌دانند تا آذربایجان غربی تیم ما طرفداران زیادی دارد اما سخت‌افزار و نرم‌افزار تیم ما در حد هوادارانمان نیست. هر بازی بیش از هفت تا هشت هزار تماشاگر داریم. در لیگ دسته دوم تیم ما از نظر تماشاگر سرآمد است. از نظر تماشاگر می‌تواند با تیم‌های لیگ برتری رقابت کند اما امکانات ما شایسته این تیم نیست و امکانات زیادی برای صعود به رده‌های بالاتر نداریم. اسپانسری آمده که خوب هم کار کرده اما از نظر ساختاری به زمان نیاز داریم.

وی در مورد اینکه هدف تیمشان صعود به لیگ یک است یا نه گفت: امسال سال سومی است که من در سردار بوکان انجام وظیفه می‌کنم سال سوم سال نتیجه گرفتن است و از جانب من بهانه‌ای وجود ندارد که قابل قبول باشد ما باید در سال سوم نتیجه بگیریم البته از نظر ساختاری باید بهتر شویم و مشکلاتمان حل شود ولی لیگ برای ما بسیار مهمتر از جام حذفی است و می‌خواهیم به لیگ یک صعود کنیم.

قربانی درمورد اینکه سردار بوکان با قرعه خوب تا این مرحله بالا آمده گفت: بله در بازی اول نیروی زمینی مقابل ما حاضر نشد و بازی قبل هم با قرعه استراحت مواجه شدیم. دوست داشتیم در این مرحله هم با قرعه مواجه شویم که نشد. البته ما جام حذفی را به چشم بازی‌های تدارکاتی نگاه می‌کنیم اگر تیم نیروی زمینی مقابل ما بازی می‌کرد برایمان بهتر بود زیرا بازیکنانی که به جمع ما اضافه شدند به تدریج به تیم آمدند و دوست داریم آنها با تیم هماهنگ شوند.

قربانی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه از استقلال طلبی دارد یا خیر گفت: اگر هم طلب داشته باشم دیگر یادم رفته است اما من هرچه دارم از استقلال است. ضمن اینکه می‌خواهم یک چیزی را بگویم. امروز از پندار توفیقی مصاحبه‌ای خواندم که خیلی بد در مورد فوتبالی‌ها صحبت کرده بود. متاسفم برای کسانی که این آدم‌ها را به فوتبال و باشگاه استقلال آوردند. این آدم ‌ها از کجا می‌‌آیند؟ اگر وزیر ورزش او را آورده باید بیاید و جواب بدهد. من از پندار توفیقی در استقلال فقط کت و شلوار دیدم، او از عکس گرفتن با بازیکن ۱۸ ساله هم نگذشت و حالا معروف شده و بی‌ادبانه صحبت می‌کند.

وی افزود: اگر این آدم‌ها به فوتبال علاقه ندارند بی‌جا می‌کنند که به فوتبال می‌آیند، اگر هم علاقه دارند حق ندارند در مورد پیشکسوتان و فوتبالی‌ها بد صحبت کنند. فوتبال عرصه‌ای شده برای آدم‌های سیاسی که پست گیرشان نمی‌آید و  به این ورزش می‌آیند و به شهرت و مقام می‌رسند. از مسئولان اول کشور می‌خواهم چنین آ‌دم‌هایی را به فوتبال راه ندهند. بعد هم صحبت از فساد در فوتبال می‌شود. فساد در فوتبال را همین آدم‌ها که هیچ سررشته‌ای از این رشته ندارند ایجاد می‌کنند. وقتی هیچ چیز سرجایش نباشد این اتفاقات می‌افتد. توفیقی گفته از من در مورد نفت و گاز بپرسید، من می‌خواهم از او فرمول بنزین سوپر را بگوید زیرا از بچگی دوست داشتم فرق بنزین عادی و بنزین سوپر را بدانم! او گفته که دیگر بازی‌های استقلال را نگاه نمی‌کند،من این مصیبت را به همه استقلالی‌ها و از جمله خودم تسلیت می‌گویم و امیدوارم این قضیه در بازی استقلال و السد تاثیر منفی نداشته باشد!

قربانی در مورد اینکه با تغییر مدیران شرایط استقلال بهتر خواهد شد یا نه گفت: نه نمی‌شود زیرا وقتی سیستم وجود ندارد این اتفاقات رخ می‌دهد اینکه وقتی یک رئیس‌جمهور می‌‌آید که من با او از نظر سیاسی همخوانی دارم در راس کار قرار می‌گیرد و وقتی می‌رود خانه نشین می‌شود تا زمانی که انتخاب مدیران انتصابی باشد همین شرایط پیش می‌آید. اگر اعتقاد دارید که مردم صاحبان واقعی استقلال و پرسپولیس هستند باید اجازه بدهیم که خود آنها تصمیم‌گیری کنند.

وی با اشاره به خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس گفت: پرسپولیس و استقلال خصوصی نمی‌شوند زمانی هم که آن شو را به راه انداختند می‌دانستم که خصوصی نمی‌شوند. استقلال و پرسپولیس تیم‌های مردمی هستند و اکنون ما یک سیستم غلط داریم که آدم‌های امتحان پس داده سر کار می‌آیند اکنون به من بگویید آقای سیاسی کجاست؟ آدمی که آمد و مطرح شد و افتخارش در ورزش درگیری با علی دایی بود.

وی تاکید کرد: من و سایر فوتبالی‌ها باید بعد از فوتبال برویم درس بخوانیم و اجازه ندهیم که خارج از فوتبال برای اداره سیستم فوتبال بیایند. من در کلاس مربیگری بودم که یک مسئولی از فدراسیون فوتبال گفت علاقه‌ای به فوتبال ندارم این آقا اگر به فوتبال علاقه ندارد غلط می‌کند و بیخود کرده است که به فوتبال آمده است. در فوتبال به دنبال شهرت هستند بعد هم می‌گویند فوتبال فساد دارد آدم‌های فوتبالی شناخته شده هستند فساد فوتبال ناشی از آدم‌هایی است که از بیرون از فوتبال می‌آیند. پندار توفیقی باید افتخار کند که در استقلال حضور داشته هرچند به اشتباه آمده به هر حال ببخشید اگر بی‌ادبانه صحبت کردم زیرا با هر کسی باید در شان ادبیات خودش صحبت کرد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا