×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۶ تیر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Monday, 27 June , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
پایان المپیاد استعدادهای برتر دوومیدانی با جابه‌جایی ۲ رکورد ملی نوجوانان و قهرمانی یزد

المپیاد استعدادهای برتر دوومیدانی در بخش بانوان با قهرمانی استان یزد و جابه‌جایی ۲ رکورد ملی در نوجوانان به پایان رسید.

به گزارش  پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرگزاری فارس، المپیاد استعدادهای برتر دوومیدانی در بخش دختران که با شرکت ۲۶۰ ورزشکار از استان‌های سراسر کشور از صبح دیروز (شنبه) ۵ آبان ماه در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران آغاز شده بود عصر امروز با پیگیری ادامه مسابقات، شکستن ۲ رکورد ملی در نوجوانان و قهرمانی تیم یزد خاتمه یافت.

یزدی‌ها با کسب ۵ مدال طلا، ۳ نقره و ۱ نشان برنز و مجموع ۹ مدال، شگفتی ساز المپیاد شدند و در صدر جدول رده‌بندی مدال‌ها قرار گرفتند.

خراسان رضوی با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ نشان برنز و مجموع ۷ مدال نایب قهرمان شدند و تیم تهران نیز با کسب ۴ مدال طلا، ۱ نقره و ۱ نشان برنز به مقام سومی این دوره از المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی در بخش دختران دست یافت.

در ماده ۵۰۰۰ متر پیاده روی، زهرا کیهانی از همدان با ثبت زمان ۳۸:۵۰٫۵۳ دقیقه قهرمان شد و رکورد ملی این ماده را در نوجوانان شکست. پیش از این، ثمین آهنی جان با زمان ۴۶:۱۷٫۴۰ دقیقه رکورد دار این ماده بود.

در پرتاب دیسک نیز مهلا محروقی از استان خراسان رضوی با پرتابی به طول ۳۸٫۸۶ متر به عنوان نخست رسید و رکورد ملی این ماده را در رده سنی نوجوانان بهبود بخشید. مبینا رحمانی پیش از این با رکورد ۳۲٫۸۹ متر، رکورددار این ماده بود.

برابر آیین نامه برگزاری المپیاد استعدادهای برتر دو و میدانی، به نفرات اول تا سوم هر ماده به ترتیب مبالغ ۷ میلیون ریال، ۵ میلیون ریال و ۳ میلیون ریال جایزه نقدی نیز اهدا شد.

در مراسم اهدای جوایز و کاپ‌های تیم‌های برتر، مجید کیهانی، رییس فدراسیون دو و میدانی، هاشم صیامی، نایب رئیس فدراسیون، حمید فردین‌پور، نایب رئیس فدراسیون، پریسا بهزادی، نایب رئیس بانوان فدراسیون، عباس فتحی، مسئول کمیته برگزاری مسابقات و لیگ فدراسیون و اورنگ مستقیم، رییس هیأت دوومیدانی استان مازندران نیز حضور داشتند.

* نتایج برترین های روز پایانی به شرح زیر است:

🔹نتیجه پرش بانیزه:

۱- سمیرا کردعلی – یزد – ۲٫۷۰ – برابر رکورد ملی

🔹نتیجه ۴۰۰ متر بامانع:

۱- محدثه ابراهیم پور – آذربایجان شرقی – ۱:۰۶٫۵۰
۲- فاطمه ادبی – یزد – ۱:۰۸٫۱۹
۳- نرگس رستگار – خراسان رضوی – ۱:۰۹٫۳۰

🔹نتیجه ۸۰۰ متر:

۱- پانته آ قلی پور – همدان – ۲:۲۲٫۲۴
۲- لیلا جوانمرد – خراسان رضوی – ۲:۲۵٫۴۴
۳- مهلا رضایی – یزد – ۲:۲۹٫۳۷

🔹نتیجه ۲۰۰ متر:

۱- ساناز امیری پور – یزرد – ۲۵٫۹۷
۲- دلنیا بیگم جانی- کردستان – ۲۶٫۲۰
۳- آیسان خوشرفتار – آذربایجان شرقی – ۲۷٫۵۰

🔹نتیجه پرتاب نیزه:

۱- الهام قطوری – گلستان – ۲۹٫۰۲
۲- فرزانه امید – ایلام – ۲۸٫۸۵ ر
۳- آرزو عبدالهی – چهارمحال و بختیاری – ۲۶٫۹۱

🔹نتیجه پرتاب دیسک:

۱- مهلا محروقی – خراسان رضوی – ۳۸٫۸۶ – رکورد جدید ملی نوجوانان
۲- زهرا نجفی – لرستان – ۳۴٫۲۶
۳- زهرا بختیاری – همدان – ۳۰٫۶۲

🔹نتیجه هفتگانه:

۱- فاطمه محیطی زاده – یزد – ۳۷۵۲
۲- صدف آقاجانی – کردستان – ۳۳۸۵
۳- صنم آذری – آذربایجان شرقی – ۳۲۰۸

🔹نتیجه پرش طول:

۱- سارینا ساعدی – تهران – ۵٫۳۸
۲- نجمه خرمالی – گلستان – ۴٫۷۸
۳- ستایش محمدپور – تهران – ۴٫۵۸

🔹نتیجه ۳۰۰۰ متر:

۱- فاطمه چناری – همدان – ۱۲:۰۸٫۰۲
۲- نیلوفر رضایی – اصفهان – ۱۲:۲۰٫۷۱
۳- ریحانه خاکساری – سمنان – ۱۲:۳۵٫۹۶

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.