اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

هاشمی، فروتن و یاری به یک‌چهارم نهایی رسیدند

نمایندگان اوزان ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشورمان در پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان موفق به حضور در مرحله یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان که از ظهر دیروز در شهر ترنوا کشور اسلواکی آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند که با پایان مسابقات مقدماتی هاشمی، فروتن و یاری در اوزان ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم موفق به حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی شدند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۶ نفر حضور دارند، مهدی عشقی در دور اول با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب اِرطُغرل قهوه‌چی از ترکیه شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد حذف شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مارتین هورینیک از اسلواکی را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب ساچیت راتهی از هند شد. وی نیز برای ادامه کار باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا شانس مبارزه در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز را پیدا کند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، سیدابوالفضل هاشمی در دور اول طلابیک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ از سد آندری هیکا از اوکراین گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد. هاشمی در این مرحله با شوتارو یامادا از ژاپن مبارزه خواهد کرد.

نماینده رژیم صهیونیستی در این وزن در مرحله یک‌هشتم نهایی با شکست مقابل کشتی‌گیر گرجستانی حذف شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عباس فروتن بعد از استراحت در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل ارهان یالاچی از  ترکیه به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در دور سوم به مصاف برنده ژاپن و هند می‌رود. در این وزن ۲۵ نفر حضور دارند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیر یاری در دور نخست پاریس کاریپی از آلبانی را ۳ بر یک شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل تویاما از ژاپن به برتری دست یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با سوسلان خینچاگوف از روسیه کشتی خواهد گرفت.

نماینده رژیم صهیونیستی در این وزن در بالای جدول حضور دارد و احتمال برخورد یاری با این کشتی‌گیر تا فینال وجود ندارد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − پانزده =

دکمه بازگشت به بالا