اخبار ورزشیسایر اخبار

قیمت بلیت المپیک پاریس مشخص شد

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک پاریس زمان شروع مسابقات فوتبال را اعلام کرد.

به گزارش پیشرو ورزش، مسابقات ورزشی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس قرار است با مسابقات فوتبال و راگبی هفت نفره در ۲۴ جولای (۳ مرداد ۱۴۰۳) ، ۲ روز قبل از مراسم افتتاحیه آغاز شود. راگبی از زمان ریو ۲۰۱۶ در این بازی‌ها حضور داشته اما این اولین بار است که مسابقات آن قبل از افتتاحیه رسمی شروع می‌شود.

مسابقات به طور رسمی از ۲۸ جولای (۷ مرداد ۱۴۰۳) آغاز خواهد شد که در این روز در ۶ رشته ورزشی دیگر رقابت‌ها پیگیری خواهد شد که دارای مدال هستند. دوچرخه‌سواری مردان و زنان، جودو، شمشیربازی، شیرجه، شنا، تیراندازی و اسکیت بورد رشته‌های روز اول هستند که وارد رقابت می‌شوند. فینال تیراندازی در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر میکس قرار است اولین مسابقه مدال‌دار پاریس باشد. آخرین مسابقه‌ای که در آن مدال توزیع می‌شود، بسکتبال زنان خواهد بود.این مسابقه ۱۱ آگوست (۲۱ مرداد) برگزار می‌شود.

فوتبال معمولاً ۲ روز قبل از افتتاحیه المپیک آغاز می‌شود. ۸ مسابقه مردان برای ۲۴ جولای برنامه‌ریزی شده که دو مسابقه اول در گروه C در پارک دو پرنس پاریس و در گروه B در ورزشگاه ژوفروی-گیچارد برگزار می‌شود. فوتبال زنان نیز از ۲۵ جولای آغاز خواهد شد.

قرعه‌کشی فروش بلیت‌ها قرار است در ماه دسامبر، زمانی که ساختار کامل قیمت‌گذاری تایید شود، انجام شود. پیش‌بینی می‌شود ۱۰ میلیون بلیت برای بازی‌های المپیک و ۳٫۴ میلیون برای پارالمپیک به فروش برسد. بلیت‌های انفرادی مسابقات ورزشی بین ۲۴ یورو (۲۰ پوند / ۲۵ دلار) و ۹۵۰ یورو (۸۰۵ پوند / ۹۷۰ دلار) قیمت دارند.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا