اخبار ورزشیورزش بانوان

قهرمانی تیم ملی دختران والیبال ایران در کاوا

تیم والیبال زیر ۱۸ سال دختر ایران در دیدار نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیای مرکزی موفق به شکست قزاقستان شد تا با ۶ برد متوالی و تنها واگذاری نتیجه یک ست، طلایی شود و به نخستین مدال تاریخ والیبال رده‌های سنی دختر کشورمان دست یابد.

به گزارش پیشرو ورزش، رقابت‌های والیبال زیر ۱۸ سال دختر منطقه آسیای مرکزی (کاوا) که از روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد با حضور ۶ تیم در تاشکند پایتخت ازبکستان آغاز شده بود، امروز با قهرمانی تیم دختران ایران به پایان رسید.

تیم والیبال زیر ۱۸ سال دختر ایران که در این رقابت‌ها شرکت کرده ، در ششمین و آخرین دیدار خود برای دومین بار به مصاف قزاقستان رفت و با شکست مجدد این تیم با نتیجه سه بر یک به عنوان قهرمانی دست یافت.

شاگردان فاطمه شعبان خمسه در ست دوم ۲۵ بر ۱۶ مغلوب شدند اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۲، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۶ به پیروزی رسیدند و جام قهرمانی را بالا بردند.

تیم زیر ۱۸ سال دختر ایران در مرحله مقدماتی نیز پنج برد برابر قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان یک و دو و قزاقستان به دست آورد تا با کسب ۱۵ امتیاز به عنوان تیم صدرنشین راهی دیدار نهایی این مسابقات شود.

کسب این عنوان قهرمانی، نخستین مدال طلای دختران رده‌های سنی والیبال ایران در مسابقات بین المللی را رقم زد.

مریم قاضی راد، هستی واحدی، سوگند بابازاده، معصومه قدمی، یسنا آهنکوب‌رو، نگار حسینی، زهرا محمدزاده، لعیا افزونی، هلیا پوررضا، یلدا جعفری و، مبینا کریمی بازیکنان تیم والیبال زیر ۱۸ سال دختر ایران در این رقابت‌ها بودند.

فاطمه شعبان خمسه به عنوان سرمربی، بهاره نیازی و ندا مولاهویزه (مربیان)، فهیمه محلوجی (بدنساز)، اکرم حبیب‌لو (فیزیوتراپ)، زهرا یلقی (آنالیزور) و افسانه شکوهی‌فر به عنوان مدیر تیم، ملی‌پوشان ایران را در این مسابقات همراهی کردند.

همچنین رقابت‌های والیبال زیر ۱۸ سال پسر منطقه آسیای مرکزی (کاوا) که با حضور ۶ تیم در تاشکند پایتخت ازبکستان پیگیری شد، با قهرمانی پاکستان به پایان رسید.

تیم والیبال زیر ۱۷ سال ایران که در مرحله مقدماتی پنج برد متوالی برابر قرقیزستان، تاجیکستان، پاکستان، ازبکستان و قزاقستان به دست آورده بود و به عنوان صدرنشین راهی دیدار نهایی تیم رقابت‌ها شده بود، در آخرین مسابقه خود برای دومین بار به مصاف پاکستان رفت.

شاگردان آرش صادقیانی که خود را برای رقابت‌های قهرمانی جهان آماده می‌کنند، در این مسابقه سه بر یک نتیجه را واگذار کردند تا به عنوان نایب قهرمانی این منطقه اکتفا کنند.

تیم ملی والیبال زیر ۱۸ سال پاکستان در ست نخست ۲۵ بر ۲۰ مغلوب ایران شد، اما در ست‌های بعدی با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۷ بر ۲۵ به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

شنتیا به‌نژاد، امیررضا مشهدبان، سینا حضرتی، طاها محسنی، آرمین آسیایی، امیرحسین نقوی، محمدرئوف خوشحال، کامیاب عبدالهی‌فر، امیرعلی فرج‌پور و مسعود ایمری ملی‌پوشان کشورمان در این مسابقات بودند.

آرش صادقیانی به عنوان سرمربی، حسین وزیری (مشاور فنی و استعدادیابی)، وحید صادقی، اصغر نجفی، مهدی هادی، حسام الدین نائیجی و وحید خورشیدی (مربیان)، امیرحسین ضمیری نداف (بدنساز)، امیرحسن صمیمی (آنالیزور)، مانی میراب‌زاده اردکانی (فیزیوتراپ) و علیرضا استعدادی به عنوان سرپرست، کادر فنی تیم ملی والیبال زیر ۱۷ سال پسر ایران در این مسابقات بودند.

ملی‌پوشان کشورمان ساعت ۱۶ روز چهارشنبه ۲۳ خردادماه وارد تهران خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + ده =

دکمه بازگشت به بالا