اخبار ورزشیورزش بانوان

صادقیان: همه در فینال انتظار طلا دارند/امیدوارم در هند سهمیه المپیک بگیرم

بانوی تیرانداز کشورمان گفت: وقتی ورزشکار راهی فینال می‌شود فشار زیادی روی او وجود دارد اما جملات مثبت و بحث روانشناسی می‌تواند کمی از فشار بکاهد.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت ، آرمینا صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت تمریناتش، گفت: بعد از وقفه‌ای که در اردوها افتاد، تریمات آغاز شد تا ورزشکاران با انگیزه برگردند. سطح تمرینات بالاست و توانسته‌ایم رکوردها را ارتقا دهیم. امیدوارم تمرینات ادامه پیدا کند تا بتوانیم برای المپیک توکیو سهمیه بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال که در زمان تعطیلات، تمریناتت را پیگیری می‌کرد یا خیر، عنوان کرد: با توجه به اینکه برنامه خاصی نداشتیم تمرینات را برگزار می‌کردیم. چه اردو باشد چه نباشد ما آمادگی‌مان را حفظ می‌کنیم تا نتیجه لازم برای کسب سهمیه به دست آید.

صادقیان در پاسخ به این سوال که ما در نخستین مسابقه جهانی نتوانستیم سهمیه بگیریم، فکر می‌کنی از نظر روحی در شرایطی هستی که بتوانی در دومین مسابقه جهانی به میزبانی هند سهمیه المپیک بگیری، خاطرنشان کرد: در مسابقه هند ۲ سهمیه توزیع می شود به همین دلیل کار سختی پیش رو داریم اما تمرینات ما نشان می‌دهد پتانسیل صعود به فینال را داریم.

وی افزود: با توجه به مسابقات قبل می‌توانم بگویم حتما فینالیست می‌شویم چون رکوردهای بالایی داریم اما در فینال فشار زیادی روی ورزشکار است چون ۸ نفر صعود کرده‌اند و همه انتظار دارند شما بهترین باشی و بتوانی طلا بگیری. فشار زیاد است اما بحث روانشناسی، جملاتی که باید بگوییم و رفتارهایی که باید انجام دهیم تاثیرگذار است تا این فشار کمتر شود.

بانوی مدال‌آور کشورمان در مسابقات جهانی، خاطرنشان کرد: من در بازی‌های آسیایی جاکارتا و همین طور مسابقات جهانی کره جنوبی تجربه فینالیست شدن را داشتم و این به من کمک زیادی کرده است. حتی در لیگ شاید در هفته اول و دوم نتوانستم آن تجربیات را پیاده کنم اما در هفته سوم که هفته گذشته برگزار شد توانستم این فشار را مهار کنم و به خودم و تیرهایی که شلیک می‌کنم مسلط شوم. امیدوارم در هند هم بتوانم از این تجربیات استفاده کنم.

بانوی تیرانداز کشورمان در پاسخ به این سوال که برای مسابقات کسب سهمیه با روانشناسی ارتباط دارد که بتواند از نظر روحی و روانی با آمادگی در مسابقات شرکت کند، اظهار داشت: مادرم روانشناس است. من از کودکی این طور بزرگ شده‌ام که شخصیت آرامی داشته باشم و بتوانم هیجاناتم را کنترل کنم. خدا را شکر می‌کنم در این موضوع مشکلی ندارم و امیدوارم بتوانم در مسابقات هند هم هیجاناتم را کنترل کنم.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا