اخبار ورزشیفوتبال ایران

برانکو: ما با یک ملی‌پوش به فینال رسیدیم، پس دلیلی ندارد ایران به فینال نرود

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ما با یک ملی‌پوش به نام بیرانوند به فینال آسیا رسیدیم، دلیلی نمی‌بینم که تیم ایران با این بازیکنان بلندپروازی نداشته باشد و به فینال نرود.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت وبه نقل از خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری خود که امروز در این باشگاه برگزار شد گفت:عذرخواهی می کنم که امروز نشست خبری برگزار می کنم. ما از پنجشنبه تمرینات خودمان را آغاز کردیم. تمرینات ما به زمین نفت تهران منتقل شده و قرار شد امروز قبل از سفر به قطر نشست خبری برگزار کنیم. لیست بازیکنانی که برای نیم فصل دوم می خواهیم را به خبرنگاران می دهیم.البته دو بازیکن به نام‌های ماهینی و انصاری مصدوم هستند، ماهینی تا عید آماده می‌شود و انصاری هم طبیعتا تا چهار ماه آینده انتظار داریم که برسد. برنامه بازی‌ها هنوز رسما اعلام نشده است اما اطلاعاتی که ما داریم نشان می‌دهد بسیار فشرده خواهد بود، هر سه چهار روز یکبار باید بازی کنیم چه در لیگ، چه حذفی، چه آسیایی.

* دنبال بهانه نیستیم و هدفمان جنگیدن برای قهرمانی است

وی ادامه داد: همانطور که گفتم همیشه هدف ما جنگیدن برای قهرمانی خواهد بود و هیچ فراری هم از این مسئولیت خود نمی‌کنیم چرا که این دِینی است که مقابل هواداران داریم و بزرگی پرسپولیس هم این وظیفه را بر گردن ما می‌گذارد. به هیچ عنوان دنبال بهانه هم نیستیم، البته که کار سختی هم پیش رویمان است. سه تیم در یک خط هستند، تراکتورسازی و سپاهان هم جزو مدعیان محسوب می‌شوند.

* ۱۱ بهمن با سپیدرود بدون ملی پوشان باید بازی کنیم

وی ادامه داد: پنج تیم برای قهرمانی می‌جنگیم اما اولین بازی بعد از تعطیلات ما با سپیدرود رشت است که ۱۱ بهمن در جام حذفی با این تیم بازی خواهیم کرد و البته احتمالا ملی‌پوشان همراهمان نیستند اما امکان اینکه بازی عقب‌افتاده را انجام دهیم نبود.

* از مسئولان باشگاه نفت تهرانسر تشکر می کنیم

برانکو درباره بازیکنان جدا شده از پرسپولیس افزود: احسان علوان‌زاده به ماشین‌سازی رفت و احمد بهاروندی و شاهین عباسیان و همچنین منشا از پرسپولیس جدا شدند و از طرفی، محمد نادری به صورت قرضی به ما پیوسته و در مراحل پایانی توافق با بودیمیر هستیم، جا دارد که از مسئولان ورزشگاه نفت تهرانسر تشکر کنیم چرا که پیدا کردن زمین تمرین سخت است و زمین ورزشگاه شهید کاظمی در حال بازسازی است، ما فردا به قطر می‌رویم و ۱۲ روز آنجا خواهیم بود، البته بین رفتن به قطر و آنتالیا تردید داشتیم، اما تجربه سه ساله من می‌گوید که در آنتالیا چند روز به حدی باران می‌بارد که حتی نمی‌توان از هتل خارج شد و برای همین قطر را انتخاب کردیم چون شرایط خوبی دارد و امکانات برای تمرین فراهم است. از نظر قیمتی هم قطر با آنتالیا برابر بود و برای همین قطر را انتخاب کردیم.

* بوکاچ گران‌ترین بازیکن بود

وی در پاسخ به این سؤال که شما به دنبال مهاجم کروات هستید از سوی دیگر مهدی شریفی را هم دراختیار دارید، وضعیت چگونه خواهد بود؟ گفت: شریفی و بوکاچ دو بازیکن متفاوت هستند، از طرفی دیگر، بحث قوچان‌نژاد هم مطرح بود، طبیعتا وقتی شما به دنبال بازیکنی در یک پست می‌گردید‌ چندین پیشنهاد مطرح می‌شود. پوکاچ مهاجمی است که متأسفانه دو سال است بازی نمی‌کند و رباط صلیبی‌اش مصدوم بوده است و یک سری مشکلات هم در کشورش داشت، اما به طور قطع، گران‌ترین بازیکن بود.

*کفه ترازو به سمت بودیمیر بود تا قوچان نژاد

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: پرسپولیس باشگاهی است که سقف بودجه مشخصی دارد و من به این موضوع احترام می‌گذارم و اصلا دلم نمی‌خواهد که این سقف شکسته شود و اعداد و ارقام جابجا شود. انتخاب ما از بین بودیمیر و قوچان‌نژاد بود که با توجه به بررسی‌ها بودیمیر بیشتر احتیاج بود چون او مهاجمی است که در محوطه جریمه خوب صاحب توپ می‌شود و مهاجم گلزنی است و ۱۹۳ هم قد دارد، انتظار دارم که خیلی خوب خودش را تطبیق دهد،‌ به  خاطر همین دلایلی که گفتم، کفه ترازو به سمت بودیمیر رفت تا قوچان‌نژاد،‌نه به خاطر اینکه کروات بود، بلکه به  خاطر شرایطی که ما داشتیم.

* شرایط بازی مهدی شریفی شبیه ترابی است

برانکو عنوان کرد: خیلی طرفدار این نیستم که بازیکن خارجی بیاوریم اما همه این مسائل به بودجه باشگاه مربوط می‌شود، ما کلا سه بازیکن خارجی داریم، بودیمیر، رادوشوویچ و بشار رسن که آینده درخشانی دارد. رادوشوویچ را هم هدفمند جذب کردیم که جایگزین بیرانوند شود که تا الان هم خیلی خوب خودش نشان داده است.

برانکو تصریح کرد: مهدی شریفی یک مهاجم صرف نیست بلکه به عنوان بال کنار و هافبک نفوذی بازی می‌کند و شرایط بازی او شبیه به مهدی ترابی است.

*از منشا انتظارات بیشتری داشتم

سرمربی پرسپولیس در خصوص جدایی منشا و موافقان و مخالفان این مسئله هم تصریح کرد: این تصمیم من بوده چون من مربی هستم و من تصمیم می‌گیرم. شک ندارم که منشا نه تنها به تیم بلکه به باشگاه خدمت کرد و از او تشکر می‌کنم، اما پرسپولیس باشگاهی است که مدام به دنبال بهتر شدن است و شاید روش بازی پرسپولیس جوابگوی منشا نبود، اما اینکه فلسفه و دیدگاه پرسپولیس درست است، نتایج آن را نشان می‌دهد و ما فلسفه خودمان را به خاطر یک بازیکن یا حتی یک شکست عوض نمی‌کنیم و محکمتر کار می‌کنیم. من از منشا انتظارات بیشتری داشتم، اما او در ۲۶ بازی دو گل به فولاد و تیم قطری زد، اما باشگاه پرسپولیس مسیر خودش را دارد و منشا هم مسیر خودش را، هر چند که به هر حال همیشه موافقان و مخالفان وجود دارند.

* توضیح مدیر رسانه ای پرسپولیس در مورد محرومیت برانکو

از برانکو درباره محرومیتش از بازی با پدیده سؤال شد که پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در این باره گفت: اگر ما قبل از بازی با پدیده با تیم سپیدرود بازی کنیم، محرومیت کمال کامیابی‌نیا و برانکو در این بازی لحاظ می‌شود، چرا که محرومیت انضباطی است.

* در آسیا تندتر در مورد داوری حرف زدم اما محروم نشدم

برانکو در همین رابطه گفت: واقعا نمی‌دانم چرا جریمه شدم، حتی نمی‌دانم کمال کامیابی‌نیا چرا جریمه شد؟ اگر یادتان باشد، بعد از بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا از قضاوت داور چینی عصبانی و ناراحت بودم و این موضوع را به رئیس اجرایی مسابقات گفتم، که او روی نتیجه بازی به صورت مستقیم تأثیرگذار بود و برای قضاوت در فینال استحقاق نداشت، اما با وجود اینکه عصبانی بودم و تند حرف زدم، هیچ اخطار یا انتقادی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای من نیامد و نمی‌دانم چرا در لیگ ایران این اتفاق‌ها رخ می‌دهد؟ آیا من فحاشی کردم؟ من فقط عصبانی بودم و حرف زدم، اما شما واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا را با لیگ خودمان مقایسه کنید. در این بین چرا کمال محروم شد؟ آیا بازیکن سپاهان محروم شد؟ در این باره باید بیشتر توضیح بدهم؟

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه قرار است یک همایش در بهمن ماه سخنرانی کند و عواید آن به زلزله‌زدگان کرمانشاه خواهد رسید،‌ گفت: ۲۵ ژانویه سخنرانی دارم و موضوع این است که چطور به موفقیت برسیم، اما درباره کمک به آسیب‌دیدگان باید بگویم که هر زمان بلایای طبیعی رخ می‌دهد، ورزشکاران در این باره پیشقدم هستند.

* حقیقی ۴ سال است بازی نکرده و لیست دروازه بانی ما تکمیل است

برانکو در مورد اینکه برنامه‌ای برای جذب علیرضا حقیقی دروازه‌بان سابق پرسپولیس و تیم ملی دارید یا خیر، گفت: حقیقی در جام جهانی ۲۰۱۴ دروازه‌بان فیکس تیم ملی بود، اما نمی‌دانم در این مدت گذشته کجا بود که حضور نداشت، قطعا او دروازه‌بان باکیفیتی است اما به نظرم سه چهار سالی است که بازی نکرده است، این را باید بگویم که لیست ما از لحاظ دروازه‌بان با حضور بیرانوند، راشودوویچ و درویش‌وند تکمیل است و اگر بخواهیم دروازه‌بانی بگیریم سعی می‌کنیم از جوان‌ترها باشد.

* بازیکنان نمی‌توانند ببینند یک نفر با سرنوشت آنها بازی می کند

وی در مورد اینکه حدود ۷۰ درصد از کارت زردهایی که بازیکنان پرسپولیس می‌گیرند به خاطر اعتراض به داوری است،‌ آیا برنامه‌ای برای کنترل این موضوع دارید یا خیر،‌ گفت: این صحبت تئوری است و حتما منظور شما این نیست که من بگویم به داور حمله نکنند و اعتراض نکنند، بازیکنان به طورکلی محترم و صادق هستند و خودشان هم می‌توانند قضاوت کنند، در طی بازی، بازیکن تحت فشار و عصبی می‌شود، حالا یکی آرام‌تر و یکی هم طوفانی‌تر، اما خودتان واکنش هواداران را هم ببینید، آنها که برای اعتراض به یک داور توافقی نکرده‌اند، باید یک چیزی را بدانیم که بازیکنان حرفه‌ای هستند و به خاطر بازی پول می‌گیرند، به هر حال باید هم برای هر اتفاقی در زمین واکنش نشان دهند. نمی‌توانند ببینند به عنوان مثال یک نفر با سرنوشت آنها بازی می‌کند، حتی با یک پرتاب.

* اشتباهات ۴ داور من را تا مرز اخراج برد

وی ادامه داد: از لحظه‌ای که به پرسپولیس آمدم چهار داور به خاطر عملکرد ضعیفی که در دیدارهای پرسپولیس داشتند محروم شدند، همان اشتباهات کم مانده بود که من برانکو را تا مرز اخراج ببرد، با این شرایط طبیعی است که بازیکنان حساس باشند. ما اشتباه داوری به خصوص کمک‌داوران را درک می‌کنیم، اما باور کنید ما و بازیکنان هم خیلی خوب حس می‌کنیم که داوری که اشتباه می‌کند عمدی است یا سهوی و این موضوع را به خوبی تشخیص می‌دهیم.

* منشا خودش می‌داند که کجا برود

برانکو در مورد اینکه شما منشا را کنار گذاشتید و ظاهرا این موضوع وجود دارد که باشگاه قرار نیست آن را به رقیبان پرسپولیس بدهد، گفت: این بازیکن در لیست ترانسفر ما قرار گرفته و تصمیم خودش است که کجا برود و از سوی دیگر، باشگاه هم خودش می‌داند که چقدر از انتقال او پول بگیرد. او در مدتی که حضور داشت، ما هم به پیشرفت او کمک کردیم و همه بازیکنان مانند فرزند من هستند، حالا خودش می‌داند که کجا برود.

* دلیلی نمی‌بینم که عراق بتواند ایران را ببرد

سرمربی پرسپولیس درباره تقابل تیم ملی ایران و عراق و اینکه سرمربی این تیم دوست صمیمی اوست، گفت: بله سرمربی عراق دوست من است و بیش از بیست سال است که با هم رفیق هستیم و وقتی از ایتالیا به اسلوونی برگشت، همواره موفق بود. او منطقه را می‌شناسد چرا که چهار سال قبل هم سرمربی امارات بود، اما عراق به صورت سنتی تیم خوبی است و من به جز بشار رسن شناخت آنچنانی از تیم عراق ندارم، اما به هر حال همه تیم‌ها باید مقابل هم بازی کنند و واضح‌تر می‌گویم که دلیلی نمی‌بینم که عراق بتواند ایران را ببرد.

*  انتظار دارم که ایران یک طرف فینال باشد

برانکو در خصوص وضعیت تیم ملی عراق هم افزود: از شرایط حال حاضر آنها شناخت ندارم، اما می‌دانم تیم خوبی هستند و همانطور که قبلا هم گفتم انتظار دارم که ایران یک طرف فینال باشد، همانطور که ما با یک ملی‌پوش به نام بیرانوند به فینال آسیا رسیدیم، دلیلی نمی‌بینم که تیم ایران با این بازیکنان بلندپروازی نداشته باشد و به فینال نرود.

*بازیکن جوان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد جذب می‌کنیم

خبرنگاری از سرمربی پرسپولیس پرسید چرا این تیم در فصل نقل وانتقالات سه بازیکن گرفته که برانکو پاسخ داد: این مسئله به سرمربی ربط دارد و تصمیم گیرنده اوست، اما نظر من چیز دیگری است که به هر حال مهم نیست!

برانکو که به صورت اشتباه متوجه این سؤال شده بود در ادامه گفت: من عذرخواهی می‌کنم، چرا که فکر کردم شما در خصوص دعوت بازیکنان به تیم ملی سؤال پرسیدید،‌ اما باید بگویم که ما بازیکن زیاد گرفتیم و می‌توانم از سروش رفیعی، مهدی شریفی، مهدی شیری، مهدی ترابی، محمد نادری، سعید کریمی اگر توافق صورت بگیرد از بودیمیر نام ببرم که بازیکنان جدید ما هستند، درست است که چهار بازیکن در نیم فصل اول با ما نبودند اما کنار ما تمرین می‌کردند. البته این را هم بگویم که اگر بازیکن جوان و مناسبی را ببینیم که ارزش سرمایه‌گذاری و کار داشته باشد آن را جذب می‌کنیم، اما کسانی را گرفتیم که الان می‌توانند بازی کنند.

* فولاد برای آزاد کردن مریدی رقم نجومی پیشنهاد داد

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه خارجی‌های ناموفق در پرسپولیس حضور داشتند و نگران این موضوع نیست که باز هم بازیکن بی‌کیفیت خارجی بیاید و اینکه سینا مریدی به پرسپولیس نیامد و نادری را هم شش ماهه جذب کردند، اظهار داشت: مریدی با فولاد قرارداد سه ساله دارد و باشگاهش او را آزاد نکرد و اینکه از ما رقم نجومی درخواست کردند، اما نادری را به صورت قرضی و شش ماهه گرفتیم تا وضعیت او را بررسی کنیم، او بازیکنی است که می‌تواند در دو پست بازی کند و در دفاع چپ و دفاع وسط قابلیت بازی دارد و با جذب او دو پست را بستیم، اما شش ماه دیگر هم محمد انصاری برمی‌گردد.

* اجازه نمی‌دهم بازیکنی با رقم بیشتر از سقف باشگاه به تیم بیاید

وی ادامه داد: درباره جذب بازیکن خارجی هم باید بگویم که پرسپولیس بارسلونا نیست و من باید این مسئله را درک کنم، ما نمی‌خواهیم بازیکنی بیاوریم که فقط خارجی باشد، بلکه باید بازیکنی بیاوریم که از بازیکنان فعلی ما بهتر باشد، اما بازیکن خوب خارجی با کمتر از دو سه میلیون یورو نمی‌آید و  پرسپولیس قادر به پرداخت چنین رقمی نیست و برای همین اصراری نداریم که بی‌جهت بازیکن بیاوریم چون که بازیکن ۲۰۰ هزار دلار خارجی از بازیکن ایرانی بهتر نیست، مگر اینکه به خال بزنیم، مثل ماجرای بشار رسن که به خال زدیم، اما مهم است که بدانید خودم من هم اجازه نمی‌دهم که رقم بازیکن از سقفی که تعیین شده بالاتر برود و بودیمیر هم اگر جذب شود حتی ارزان‌تر از منشا خواهد بود.

* رسن از جام ملت ها برگردد برای تمدید با او مذاکره می کنیم

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه بحث تمدید قرارداد با بشار رسن به کجا رسید، ادامه داد: بشار بازیکن آینده‌داری است و قطعا وقتی از جام ملت‌های آسیا برگردد، برای تمدید قرارداد با او مذاکره خواهیم کرد اما شاهد هستید که در باشگاه تغییراتی به وجود آمده که به همین دلیل نمی‌رسیم که این کار را انجام دهیم.

* توضیحات خمارلو در مورد تمدید قرارداد با رسن

در همین رابطه خمارلو افزود: از ابتدای فصل با بشار برای تمدید قرارداد مذاکره شد اما او تأکید داشت که قبل از جام ملت‌های آسیا پای میز مذاکره نمی‌نشیند هر چند که اولویت او پرسپولیس است، اما مدیر برنامه‌های این بازیکن می‌تواند شهادت دهد که هم زمان آقای گرشاسبی هم زمان آقای عرب با او مذاکراتی انجام شد.

*در نیم فصل دوم مبارزه برای هر پست زیاد است 

به گزارش فارس در ادامه این نشست سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه برای نیم فصل دوم تغییراتی در ترکیب و نحوه بازی پرسپولیس به وجود خواهد آمد یا خیر،‌ گفت: این موضوع را در روزهای آتی خواهید دید، البته رقابت را در تیم افزایش دادیم و مبارزه برای هر پست زیاد است، انتظار ما این است که بازیکنان جدید هم کیفیت خود را نشان دهند.

* نمیدانم چه کسی صحبت طارمی را شروع کرد؟!

برانکو در مورد اینکه حرف آخرتان در مورد وضعیت مهدی طارمی برای حضور در پرسپولیس چیست، گفت: نمی‌دانم اصلا چه کسی صحبت طارمی را شروع کرد، مدیر برنامه‌های او اصلا به باشگاه نیامده و هیچ پیشنهادی نداده است.

* در مورد طارمی دیگر فکر نمی کنیم

وی در مورد اینکه ظاهرا باشگاه الغرافه از عملکرد او ناراضی است و این صحبت‌ها به خاطر همان مطرح شده است، گفت: فکر می‌کنید باشگاه قطری او را مجانی آزاد می‌کند که به ایران بیاید؟ این یک پروسه‌ای است که ما نمی‌توانیم منتظرش بمانیم، شاید قرارداد آنجا دو برابر پرسپولیس باشد، اما طبیعتا پرسپولیس بهتر از الغرافه است. در مجموع، ما هیچ پیشنهادی نداریم بلکه این موضوع در رسانه‌ها مطرح می‌شود، ما در مورد طارمی دیگر فکر نمی‌کنیم.

انتهای پیام/ا

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا