اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

انتخابی وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی به تعویق افتاد/ بهانه ای برای بازگشت عزیزکرده!

به دلیل برگزاری دربی پایتخت بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال، زمان مسابقه انتخابی وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی به تعویق افتاد.

به گزارش  پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، با توجه به ملاحظات صورت گرفته برای دربی روز پنجشنبه از سوی دستگاه‌های مسئول و احتمال بروز برخی حواشی، مسابقه انتخابی وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های جهانی مجارستان که قرار بود روز پنجشنبه در محل خانه کشتی برگزار شود به تعویق افتاد.

به این ترتیب با تصمیم مسئولان فدراسیون کشتی، این مسابقه طبق برنامه زیر روز شنبه ۷ مهرماه در محل خانه کشتی محمد بنا برگزار می‌شود.

کشتی‌گیران پس از وزن‌کشی با ۲ کیلوگرم ارفاق در ساعت هفت و نیم صبح، از ساعت ۱۰:۳۰ به مصاف هم می‌روند.

کشتی اول این مسابقه درون اردویی بین سعید عبدولی و کیوان رضایی (نفر دوم رقابت‌های انتخابی) برگزار می‌شود و در صورت پیروزی عبدولی (با توجه به پیروزی قادریان مقابل کیوان رضایی در مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی)، وی دیدارهای نهایی را با یوسف قادریان برگزار و پیروز ۲ کشتی از ۳ کشتی فرد اعزامی به رقابت‌های جهانی مجارستان خواهد بود.

با توجه به حضور کیوان رضایی نفر دوم انتخابی تیم ملی بزرگسالان در رده سنی تیم ملی امید، رقابت وی با سعید عبدولی صرفا می‌تواند مبنای ارزیابی کادر فنی ذیربط از عملکرد نامبرده قلمداد شود و در صورت پیروزی وی در دیدار با سعید عبدولی، نیازی به مسابقه بین وی و یوسف قادریان تشخیص داده نمی‌شود.

به گزارش فارس، در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر عدم حضور عبدولی در این رقابت انتخابی به گوش می‌رسید که می‌توانست دلایل مختلفی از جمله ناآمادگی این کشتی‌گیر از شرایط مسابقه داشته باشد، اما حالا با خبر تعویق این رقابت ابهامات بیشتر از قبل می‌شود که شاید این تعویق برای رسیدن عبدولی به شرایط بدنی بهتر می‌تواند باشد یا راضی کردن وی به حضور در انتخابی چرا که زمان برگزاری دربی پایتخت از ماه‌ها قبل مشخص بود و فدراسیون کشتی هم بدون شک از این موضوع بی‌اطلاع نبوده که بخواهد دست به انتخاب این زمان بزند. پس دلیل اصلی این تعویق چیست؟

امیدواریم این تعویق بهانه ای برای بازگشت دوباره عبدولی نباشد. چرا که اگه اینگونه باشد، آنوقت باید گفت کاش فدراسیون کشتی برای پهن کردن فرش قرمز زیر پای کشتی گیر خاص و عزیزکرده اش بهانه های بهتری ردیف کند. ای کاش فدراسیون کشتی تا این اندازه ناز کشتی گیر عاصی را نکشد و ذره ای به قانون پایبند باشد و احترام بگذارد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا