اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

۳ نماینده کشتی پهلوانی ایران فینالیست شدند

محمد نادری، امید حسن تبار و جابر صادق‌زاده به دیدار فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر در قرقیزستان راه یافتند.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی پهلوانی سومین دوره بازی‌های جهانی عشایر با حضور ۴۸ کشتی‌گیر از ۲۶ کشور دنیا، امروز (سه‌شنبه) در شهر چولپان آتا کشور قرقیزستان در حال برگزاری است که در پایان مسابقات مقدماتی ۳ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کشتی‌گیری از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی‌گیر آذربایجانی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. نادری در دیدار پایانی به مصاف حریف قرقیزستانی می‌رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امید حسن تبار دور نخست حریف قزاقستانی را از پیش رو برداشت، وی در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسن‌تبار در این مرحله با شکست حریفی از کشور چین راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با حریفی از کشور ترکمنستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم جابر صادق‌زاده در دور نخست حریفی از کشور لیتوانی را مغلوب کرد، وی در دور بعد نیز  کشتی‌گیری از تاجیکستان را از پیش رو برداشت. صادق‌زاده در دور سوم مقابل نماینده کشور بلغارستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز  نودار کورتانیدزه از کشور گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. صادق‌زاده برای کسب مدال طلا به مصاف حریفی از کشور مغولستان می‌رود.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =

دکمه بازگشت به بالا