اخبار ورزشیاسلایدر اصلیفوتبالفوتبال ایرانویژه‌های خبری

گاریدو: پرسپولیس همیشه عطش برد و قهرمانی دارد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرمربیگری پرسپولیس برای من افتخار است.
به گزارش پیشرو ورزش، خوان کارلوس گاریدو پس از مراسم عقد قرارداد خود با پرسپولیس، اظهار داشت: قبل از هر چیز باید بگویم سرمربیگری پرسپولیس افتخار بزرگی است و واقف هستم این باشگاه خیلی بزرگ است‌. تیم‌های بزرگ مشترکات زیادی با هم دارند. مهم‌ترین عامل هواداران تیم هستند. این خیلی واضح است که پرسپولیس به دلیل هوادارانش در دنیا نامی است.
وی افزود: همانگونه که گفتم برای من نماینده این تیم بزرگ و مربی پرسپولیس بودن افتخار واضحی است. همه باید به این افتخار کنند اما هدف اصلی ما قهرمانی و بردن مسابقات است‌. این امر هم جز با بردن بازی‌ها و گام * رفتن به سمت قهرمانی میسر نمی شود.
سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: باشگاه نهایت تلاش خود را کرده و بازیکنان بزرگی داریم. من هم به عنوان سرمربی به این موضوع کمک می‌کنم و دوست دارم به تک تک بازیکنان برای بالا رفتن کیفیت‌شان کمک کنم. باید طبق سازماندهی؛ دیسیپلین و عملکرد خوب به این هدف برسیم. در نتیجه نهایت سعی خود را می‌کنم به برد و قهرمانی برسیم تا هواداران احساس غرور کنند.
برای رسیدن به قهرمانی و فینال لیگ نخبگان نیاز به بازیکنان خاص داریم که پرسپولیس را دوست دارند
گاریدو درمورد فعالیت نداشتن باشگاه در نقل‌وانتقالات توضیح داد: باشگاه روی این موضوع کار می‌کند؛ با مدیرعامل و حسین بادامکی حرف زدم. در تصمیم‌گیری‌های فوتبالی باید دقت کرد، حس می‌کنم هفته بعد زمان خوبی است که بازیکنان مدنظر جذب شوند. همین الان هم تیم اول قوی‌ای داریم و بسیاری از بازیکنان می‌مانند.

وی در مورد هدف‌گذاری پرسپولیس برای لیگ نخبگان آسیا و رسیدن به فینال گفت: پرسپولیس همیشه عطش برد و قهرمانی را دارد. باشگاه‌های بزرگ همیشه این دستورالعمل را دارند. برای این هدف نیاز به بازیکنان خاص داریم، بازیکنان فعلی این را می‌دانند. خیلی خوب است که با تیم‌های برنده بازی می‌کنیم و باید این فشار را مدیریت کنیم. باید برای این هدف بجنگیم زیرا نماینده میلیون‌ها هوادار هستیم و این‌ها همیشه به برد پرسپولیس عادت دارند.
سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم که در هر بازی برنده باشیم و اینگونه می‌توان به قهرمانی دست یافت. باید قانون‌مندی در تیم داشته باشیم، بازیکنان باکیفیت، عطش قهرمانی و ما هم باید مدیریت کنیم.
وی در خصوص بازیکنانی که قراردادشان تمام شده یا فسخ کرده‌اند مثل ترابی، اسماعیلی‌فر، بیرانوند، گولسیانی و حسن ، عنوان داشت: در تیم بزرگی هستیم و باشگاه روی قراردادها کار می‌کند. اطمینان دارم که تیم را طوری که باید، می‌بندیم. بازیکنانی باید به پرسپولیس بیایند که واقعا بازی در تیم را دوست دارند. بسیار مهم است بازیکنانی جذب شوند که هدف‌شان قهرمانی است. فکر می‌کنم در روزهای آتی تیم کامل می‌شود.
باید همه بازی‌ها را مثل دربی ببریم
سرمربی پرسپولیس درخصوص اینکه هواداران این تیم طاقت کسب نتایج ضعیف به ویژه در دربی را ندارند، توضیح داد: پرسپولیس همیشه تیم بزرگی بوده و دستورالعمل ما نیز بردن مسابقات است. کار خیلی سختی داریم‌. دربی‌ها همیشه بازی‌های مهمی هستند و من هم در دربی‌های بزرگی حضور داشته‌ام. در این مسابقات باید از لحاظ روحی هم جنگید اما باید همه دیدارها مثل دربی را ببریم.
فلسفه تیم‌های برنده جنگیدن و برنده شدن در هر مسابقه است
گاریدو درمورد ورود از فوتبال اسپانیا به ایران و شناخت خود از بازیکنان تصریح کرد: مهم‌ترین چیز بازیکنان هستند که باید بازی‌شان را انجام بدهند. بازیکنان باید بهترین بازی‌شان را انجام بدهند و مربی باید بداند چه بازیکنان خوبی دارد. باید هر بازیکن را در بالاترین کیفیتش بازی گرفت. فلسفه تیم‌های برنده این است که هر بازی را بجنگد و ببرد. می‌خواهم تیمم در هر خط خوب بازی کند و بازیکنان شانس داشته باشند کارشان را به نمایش بگذارند.
وی درمورد احتمال جذب بازیکن از اسپانیا خاطرنشان کرد: مربی من هستم و می‌دانم جذب بازیکن از سوی مدیران است. چیزی که انجام بدهند، احترام می‌گذارم. ملیت بازیکنان مهم نیست و اگر چیزی باشد، می‌گویم.
سرمربی پرسپولیس درخصوص اینکه با سرمربیان اسپانیایی داخل ایران صحبتی کرده یا خیر، گفت: با همکاران خودم مستقیم صحبتی نکردم اما با مربی بدنساز صحبت کردم. می‌دانم در سال‌های اخیر مربیان زیادی این‌جا بودند و اطلاعات زیادی دارند.
در کار مدیرفنی و مدیرعامل دخالت نمی‌کنم اما نظر خود را درمورد جذب بازیکن می‌گویم
گاریدو در پاسخ به اینکه آیا برای خرید بازیکن با باشگاه تعامل دارد، گفت: من مربی پرسپولیس هستم‌ و این باشگاه مدیرعامل و مدیرفنی دارد که تصمیم می‌گیرند. یکی از تصمیمات این بود که مربی جدید بیاورند و وقتی این کار را انجام دادند‌، باید بازیکن جدید بگیریم. از من نظر می‌خواهند که در مورد پست های مختلف نظر بدهم و وقتی باشگاه بازیکن جدید می‌گیرد، باید سکوت را حفظ کنیم. باید همیشه در دسترس باشم تا هر وقت مدیرفنی و باشگاه لازم داشت نظرات خودرا بگویم. حتما این کار را انجام می‌دهم. باید به این موضوع احترام بگذارم زیرا کار باشگاه است و باشگاه هم باید به کار من احترام بگذارد. مسئولیت مدیرعامل و مدیرفنی را انجام نمی‌دهم و البته انتظار دارم به کار من احترام متقابل گذاشته شود.
کیفیت بازیکن مهم است نه سنش
وی درمورد اینکه آیا بالا بودن میانگین سنی پرسپولیس مشکل‌ساز نمی‌شود، توضیح داد: باید بهترین بازیکنان را داشته باشیم. شاید یک زمان بازیکن با سن بالا یا پایین بهترین بازیکن باشد‌. نباید روی سن بازیکنان تمرکز کنیم. همانگونه که گفتم باید روی انتخاب تیم اصلی در این هفته تمرکز کنیم و پس از شروع تمرینات باید تیم کامل باشد. بازیکن مهم بازیکنی است که بتواند خوب تمرین کند و عملکرد خوبی داشته باشد صرف نظر از اینکه ۲۰ سالش باشد یا ۳۰ سال.
از امکانات باشگاه رضایت دارم
سرمربی پرسپولیس درپاسخ به این سوال که آیا از امکانات باشگاه رضایت دارد، عنوان کرد: روز گذشته به ورزشگاه کاظمی رفتم و کلیه امکانات را دیدم که خوب بود. هر چیزی سر جای خودش قرار دارد و تمکانات‌مام مناسب است‌ از آنچه برای تمرینات دارم، رضایت دارم.
وی درخصوص نحوه شناخت خود از پرسپولیس عنوان کرد: قبلا هم گفته‌ام پرسپولیس باشگاه بسیار مهمی است که همیشه برای قهرمانی جنگیده و یکی از باشگاه های بزرگ و تاریخی آسیا است. برای من سرمربیگری این تیم بزرگ افتخار است.
دستیار اول و مربی بدنساز من خارجی هستند؛ سید جلال در کادرفنی‌ام می‌ماند
سرمربی پرسپولیس درمورد دستیارانش، گفت: افرادی که اکنون در باشگاه هستند به ویژه سید جلال حسینی در کادر ما حضور دارند. دستیار اول من خاویر اولیوا نیز در گذشته یک دروازه‌بان بوده است. یک مربی بدنساز هم به نام ادریس به ما ملحق خواهد شد. همین افرادی که اکنون هستند کفایت می‌کند و کادرفنی خوبی داریم. در پست‌های مختلف افراد مدنظر اکنون در باشگاه هستند.
دانستن زمان شروع لیگ بسیار مهم است
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درمورد نامشخص بودن برنامه‌ لیگ برتر، عنوان کرد: بی‌نهایت مهم است بدانیم چه زمانی لیگ شروع می‌شود. بسیار مهم است بتوانیم پیش‌ فصل را طبق برنامه ریزی حرفه‌ای شروع کرده و تیم را بسازیم. باید بدانیم در لحظه مقتضی بازیکنان را در اختیار داریم و از لحاظ بدنسازی تیم را آماده کنیم و همه در کنار هم باشیم.
گاریدو در پاسخ به اینکه آیا منفعل بودنش پرسپولیس را با چالش مواجه نمی‌کند، گفت: از شما ممنون هستم اما مانند هر شخص دیگری برخورد در موقعیت‌های مختلف قابل تغییر است.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دکمه بازگشت به بالا