اخبار ورزشیاسلایدر اصلیفوتبالفوتبال ایرانویژه‌های خبری

وزیر اقتصاد: استقلال و پرسپولیس ۶ هزار میلیارد تومان به فروش رسیدند

به گفته وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌ ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس امروز در فرابورس ۶ هزار میلیارد تومان به فروش رسیدند.
به گزارش پیشرو ورزش،‌ ۸۵ درصد از سهام دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس امروز در حراج فرابورس ایران به صورت نقد ۱۰ درصد و ۹۰ درصد اقساط به دو هلدینگ بانکی و پتروشیمی فروخته شدند.
خاندوزی این را هم گفت: هلدینگ بانکهای خصوصی و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس دو باشگاه سرخابیها را به ارزش ۲۸۰۰ میلیارد تومان برای استقلال و ۳۲۰۰ تومان برای پرسپولیس خریداری کردند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی،‌هدف از واگذاری این دو باشگاه را رفع مالکیت واحد دولتی در دو باشگاه عنوان کرد و گفت: آژانس فوتبال آسیا از سال ۱۴۰۰ دو باشگاه را به خاطر مالکیت واحد تحریم کرده بود و بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم،‌ در اسفند ۱۴۰۰ این دو باشگاه وارد بازار پایه فرابورس شدند و ۴۰۰ هزار نفر در عرضه اولیه سهام دو دو باشگاه مشارکت کردند.
به گفته خاندوزی با توجه به اتمام مهلت AFC در اواخر سال ۱۴۰۲ دو کنسرسیوم متشکل از بانکهای غیر دولتی و شرکتهای پتروشیمی زیر مجموعه پتروشیمی خلیج فارس تشکیل شدند و امروز دو باشگاه در حراج نقدی در فرابورس توسط آن دو خریداری شد.
خاندوزی به سابقه واگذاری سرخابیها اشاره کرد و گفت: از سال ۱۳۷۶ قرار بود، این دو باشگاه واگذار شوند که نشد و در دولت سیزدهم این کار انجام شد.
وی گفت: طبق قاعده فرابورس ۱۰ درصد حصه نقدی این ارزش دو باشگاه از سوی خریداران پرداخت شد و ۹۰ درصد بقیه به صورت اقساط ۶ ماهه در موعدهای مقرر پرداخت می‌شود.
وی در مورد جریمه دو باشگاه سرخابی نیز گفت: قرار است با خریداران کنسرسیومی این تهدید به فرصت تبدیل شود تا از سال آینده با بر قراری حق پخش مسابقات دو باشگاه،‌درآمد پایدار برای دو باشگاه ایجاد شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی این را هم گفت: قرار بود خریداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بخش خصوصی و تعاونی باشند،‌اما در نهایت به شکل کنسرسیومی خریده شدند.
وی اظهار امیدواری کرد با واگذاری این دو باشگاه ورزشی به بخش غیر دولتی،‌شفافیت مالی و مدیریت حرفه‌ای درآنها برقرار شده و درآمد پایدار برای آنها فراهم شود.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 1 =

دکمه بازگشت به بالا