اخبار ورزشیورزش تهران

مسابقات شطرنج جام پایتخت فرصتی برای دیپلماسی ورزشی است

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: مسابقات بین المللی شطرنج جام پایتخت فرصتی برای احیای دیپلماسی ورزشی است.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت  ، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات شطرنج جام پایتخت که در هتل ورزش تهران برگزار شد اظهار داشت: در این مسابقات شاهد جهش قابل توجهی در ورزش تهران بودیم که باید با وحدت و همدلی هیات های ورزشی استان تهران میزبان شایسته ای برای رقابت های بین المللی باشند.
وی همچنین به بازی نکردن پرویز خزاعی به علت بیماری حریفش در مرحله پایانی که منجر به تساوی شد گفت: در این رقابتها شاهد تقویت منش پهلوانی و فرهنگی بودیم که می توان این حرکت را در سطح ورزش ترویج داد.
معاون وزیر ورزش تصریح کرد: امیدواریم هیات استانی به دنبال برگزاری رویدادهای استانی و کشوری بسنده نکنند و برنامه بین المللی را در اهم فعالیت خود بگنجانند.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در این مراسم گفت: ورزشکاران نخبگان جوامع بوده و این رقابتها می تواند برای تحکیم وحدت ملتها موثر باشد.
رضا گلمحمدی ابراز امیدواری کرد در آینده بتوان میزبان خوبی برای برگزاری رویدادهای بین المللی در سطح پایتخت باشیم.
وی تصریح کرد: از استراتژی های من ورزش استان، تقویت هیات های ورزشی برای برگزاری مسابقات بین المللی بوده تا بتوان فراتر از جایگاه ممکن ظاهر شد.
همچنین رئیس هیات شطرنج استان تهران گفت: سومین دوره مسابقات بین المللی جام پایتخت به مدت ۹ روز (۱۰تا ۱۸ شهریور ماه) در سه سالن هیات و فدراسیون شطرنج برگزار شد.
مجتبی دانشفر با بیان اینکه ۴۰۰ شطرنج باز زن و مرد دراین مسابقات حضور دارند، ادامه داد: در این رقابتها ورزشکارانی از کشور های سوئیس، چین، انگلیس، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، فرانسه، افغانستان، آلمان و ایران با یکدیگر به رقابت پرداختند.
رئیس هیات شطرنج استان تهران تصریح کرد: مسابقات بین المللی شطرنج جام پایتخت به روش سوئیسی در سه جدول A (استاد بزرگان و ریتینگ امتیازی بالای ۲ هزار، جدول B (فیده و ریتینگ کمتر از ۲هزار) و C در رده سنی کمتر از ۱۴ سال ادامه داشت.
گفتنی است در جدول A نیز خلیل موسوی، رافائل باکنتس و سامول درساهاکیان و همچنین در جدولB نیز پرویز خزاعی، جواد لواسانی و هومن مافی و در جدولC نیز سیناموحد، آرمان کریم پور و آبتین خسرونژاد توانستند جایگاه اول تا سوم را کسب کنند.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دو =

دکمه بازگشت به بالا