اخبار ورزشیسایر اخبار

صالحی امیری: ما جایگزین من شد/ سلطانی فر: امیدواریم با قهرمانی تیم ملی کارنامه ۹۷ طلایی شود

مجمع عمومی کمیته ملی المپیک امروز در آکادمی ملی المپیک آغاز شد.

صالحی امیری: ما جایگزین من شد/ سلطانی فر: امیدواریم با قهرمانی تیم ملی کارنامه 97 طلایی شود

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از  خبرگزاری فارس، مجمع عمومی و وسالیانه کمیته ملی المپیک از ساعت ۹٫۲۵ امروز (سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه) در آکادمی ملی المپیک آغاز شد.

رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک زودتر از بقیه مسئولان به آکادمی ملی المپیک آمد. همچنین رضا قراخانلو رئیس آکادمی نیز از ساعات اولیه صبح در محل برگزاری مجمع حضور داشت.

صالحی امیری: ما جایگزین من شد

رییس کمیته ملی المپیک در ابتدای مراسم گفت: یک سال گذشت. فکر می کنم دیروز بود گوشه سالن نشسته بودم و شما به من اعتماد کرده بودید. تلاش کردم پاسخ اعتماد شما را بدهم. در این مدت تلاش کردیم منیت ها را کنار بگذاریم و ما شویم.

وی افزود: وزیر ما، قهرمانان ما، المپیک ما، مدیران ما، مربیان ما و … همه ما شدیم. ما یعنی مردم، ما یعنی ملت، ما یعنی ایران اسلامی، ما یعنی جمع گرایی، ما یعنی همه در تلخی ها و شیرینی ها سهیم هستیم. ما یعنی همگرایی. در این نگاه موفقیت وزارت و وزیر یعنی افتخار ما. پیروزی هر ورزشکار و فدراسیون یعنی پیروزی ما و ملت ایران.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: وقتی ما جایگزین من شود، در این صورت کار در این خانواده باعث غرور خواهد بود. ما تلاش کردیم این گفتمان را سرلوحه کار قرار دهیم. کنار وزیر بودیم و موفقیت وزارت را بخشی از کارنامه خود تعریف کردیم. روسای فدراسیون ها را قلب ورزش می دانیم و کنار آنها هستیم. تلاش کردیم با این ادبیات عمل کنیم.

وی با اشاره به تعامل و همگرایی یادآور شد: در یک سال گذشته با همکاری هیات اجرایی و کمیته و همین طور وزارت ورزش و مدیران وزارتخانه، با همکاری روسای فدراسیون ها، مربیان و ورزشکاران و رسانه اقداماتی انجام شد که باید بگویم.

صالحی امیری گفت: اولین مورد وفاق در ارکان ۴ گانه وزارت، کمیته، فدراسیون ها و رسانه ها در زیر چتر وزارت بود. ورزش یک خانواده است و همه باور داریم ایجاد اجماع بین این ۴ ارکان به موفقیت ورزش کمک می کند. توجه جدی به آموزش و اقداماتی که در آکادمی صورت گرفته، توجه به ورزش بانوان، ارتباط با اجزای دولت، فعالیت خداکثری برای افزایش کرسی های بین المللی، تلاش برای تعامل با فدراسیون ها و تشکیل ۱۷ کمیسیون با حضور متخصصان، همه از اقدامات صورت گرفته است. ما تلاش می کنیم سال پیش رو را با کارنامه ای درخشانتر پیگیری کنیم به این اعتقاد که درخشش ورزش قهرمانی را شاهد باشیم.

*طاهریان: آنهایی که فدراسیون ورزش زنان را تعطیل کردند، در تاریخ خواهند ماند

بعد از صحبت های صالحی امیری، کلیپی از فعالیت های کمیته در این یک سال پخش شد. همچنین شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته گزارشی را از فعالیت های کمیته ارائه کرد. وی در صحبت هایش از مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در خصوص موفقیت های تیم ملی تشکر نمود. طاهره طاهریان نائب رییس کمیته نیز گزارشی از فعالیت کمیسیون ها ارائه کرد.

طاهریان در این گزارش گفت: در مجموع ١٢٨ نفر برای کمیسیون ها ابلاغ گرفته اند و نقش مشورتی دارند.

وی افزود: کسانی که فدراسیون ورزش زنان را به حالت تعطیل نگه داشتند، قطعا در خاطره تاریخ  باقی خواهند ماند. همچنین کسانی که تلاش کردند دوباره این فدراسیون راه اندازی شود، هم در خاطره ها خواهند ماند. از وزیر ورزش و صالحی امیری تشکر می کنم که برای احیای فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان تلاش و برای فدراسیون سرپرست تعیین کردند.

*گزارش سرپرست کاروان جاکارتا و بوینس آیرس

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی ٢٠١٨ گزارشی از این بازیها در مجمع ارائه کرد. این گزارش به صورت مکتوب در اختیار اعضای مجمع قرار گرفته است. اصغر رحیمی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک بوینس آیرس نیز گزارشی از این بازیها به اعضای مجمع ارائه کرد.

*تصویب کلیات اساسنامه توسط مجمع

عبدی افتخاری رییس فدراسیون اسکی و عضو هیات اجرایی در این مجمع اظهار داشت: اساسنامه فعلی که در سال ١٣٩٢ تهیه شد در دوره قبلی برای ارایه به دولت اماده شد. در دوره جدید این اساسنامه در هیات اجرایی چند جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در نهایت اساسنامه نهایی به اعضای مجمع ارائه شد. از کسانی که پیشنهاد دادند تشکر می کنم به ویژه علی نژاد. یک نسخه به IOC ارایه شد اما فرصت نشد در هیات اجرایی بررسی شود.

عبدی افتخاری با ارایه گزارش تفاوت اساسنامه قدیم و جدید را مطرح کرد که مهمترین آن مربوط به انتخاب دبیر کل و خزانه دار از سوی رییس کمیته بود.

وی عنوان کرد: از هفته آینده ارتباطاتی با کمیته بین المللی خواهد داشت. ما از اعضای مجمع درخواست داریم به نمایندگی از شما هیات اجرایی یک بار دیگر اساسنامه را نهایی کرده و به تصویب برساند.

*تایید کلیات اساسنامه و گزارش حسابرسی

با ذکر صلوات کلیات اساسنامه تصویب شد. اعضا همچنین موافقت خود را با نمایندگی هیات اجرایی برای بررسی اساسنامه و ارسال آن به دولت اعلام کردند. در ادامه سعیدی خزانه دار کمیته در گزارشی از میزان بودجه ارایه و اقدامات خزانه دار را تشریح کرد. سعیدی گفت: ما با نمایندگان مجلس صحبت کردیم. صالحی امیری هم با نوبخت جلسه داشته است. امیدواریم مثل سال ٩٧ که در مجلس ١٧ میلیارد به بودجه ما اضافه شد سال بعد هم شاهد افزایش بودجه داشته باشیم. اعضای مجمع با بالا بردن دست گزارش حسابرسی را تایید کردند.

*صحبت های عزیزی درباره حسابرسی

در مجمع از اعضا خواسته شد تا صحبتی دارند مطرح کنند. عزیزی رییس فدراسیون گلف صحبت هایی را مطرح کرد.

عزیزی با اشاره به گزارش حسابرسی گفت: ما مبلغ ٣۶٠ میلیون از صندوق داریم که ذکر نشده مربوط به چه سالی است. در این گزارش نوشته شده این مبلغ به حساب واریز شده اما ما ندیدیم کجا لحاظ شده است. شفاف سازی مهمتر از هر چیزی است. گفته شده حق جلسه به هیات اجرایی داده شده اما معلوم نیست چه مبلغی داده شده و اعداد مشخص نیست. در بانکی معلوم شده که حساب مسدود شده و اضافه هم شده اما قید نشده چطور این مبلغ اضافه شده است.

گزارش حسابرسی در اختیار اعضای مجمع قرار گرفته است.

عزیزی همچنین درباره اساسنامه کمیته و تغییراتی که شده، عنوان کرد: در اساسنامه ضمیمه تغییرات لحاظ نشده در این صورت بهتر می شد اظهارنظر کرد. این تغییرات چه زمانی اجرا خواهد شد.

*ترک زودهنگام مجمع توسط تاج و بنی تمیم

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی در اواسط جلسه، مجمع را ترک کردند.

*سلطانی فر: امیدواریم با قهرمانی تیم ملی کارنامه سال ۹۷ طلایی شود

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: از همه روسای محترم و دوستان تشکر می کنم. به رییس کمیته و دوستان شان خسته نباشید می گویم و امیدوارم با همین شور ادامه دهند. قبلا این هماهنگی وجود نداشت و خدا را شکر که طعم شیرین وحدت و هم افزایی را ورزشکاران و مردم بچشند. امیدواریم این هماهنگی ها چه ما باشیم چه نباشیم، ادامه داشته باشد.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: در سال ٩٧ با این هماهنگی کارنامه ورزش کشور به ویژه در رویدادهای بین المللی قابل توجه بوده و امیدواریم با قهرمانی در جام ملت های آسیا با نتایج خوبی که تا الان داشته کارنامه طلایی شود.

وزیر ورزش با اشاره به درخشش ایران در بازیهای آسیایی و پارآسیایی گفت: جوانان توانمند ما همچنین در المپیک جوانان به رتبه هفتم رسیدند. در رشته های دیگر هم خوشبختانه ورزشکاران در رویدادهای بین المللی درخشیدند. در کشتی اما ناکام بودیم که با توجه به انتظارات مردم برای کسب عناوین برتر، این موضوع قابل توجه است اما در مجموع کارنامه درخشان بود.

سلطانی فر گفت: در کنار این اتفاقات خوب  شاهد المپیاد ورزشی بودیم. از جمع ۴۶٠ هزار نفره انتخاب ورزشکاران آغاز و فینال با فعالیت ١٨ هزار نفر پیگیری شد. ارزش این اتفاق کمتر از پیروزی های ورزشکاران در جاکارتا و جام جهانی فوتبال نیست. ما می توانیم روی این نفرات متمرکز شویم و اینها کسانی هستند که تاریخ سازان آینده ورزش کشور خواهند بود. با هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش این برنامه را سال آینده تابستان برگزار می کنیم.

وی افزود: برای بازیهای ٢٠٢٠ ستاد عالی کارش را از دو سال قبل آغاز کرده بود که البته در این بین چند رویداد هم داشتیم مثل بازیهای آسیایی، داخل سالن، کشورهای اسلامی و المپیک نوجوانان ٢٠١٨ که تلاش این است از حیثیت ورزش کشور دفاع کنیم. دوستان برای المپیک ٢٠٢٠ آمده و گزارش اولیه خود را داده اند. در جلسات دیگر با هم برنامه ها بررسی خواهد شد. سال کسب سهمیه برای ما به ویژه در رشته های مدال آور برای ما مهم است. امیدواریم همه سهمیه ها را بگیریم و ورزشکاران ۶-٧ ماه آخر را با خیال راحت پشت سر بگذارند.

وزیر ورزش با اشاره به محدودیت های مالی تاکید کرد: با وجود همه محدودیت های مالی کشور بنا داریم تمرکز ویژه ای روی تیم ها داشته باشیم و شما هم کمک کنید تا برنامه ها با انسجام و نظم پیش برود.

وی افزود: آفت هر رشته ای اختلاف و حاشیه است. من و صالحی امیری پیوند بستیم با حاشیه و نفاق مقابله کرده و همدلی را توسعه دهیم. مطمئنا این بذری که کاشته شده میوه های خوبی خواهد داشت. آنچه باعث رضایت خدا و مردم می شود نتیجه ای است که با این هماهنگی به وجود می آید.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا