اخبار ورزشیورزش های رزمی

درخشش دومین نشان طلای کاراته روی سینه عسگری

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته بانوان در فینال بازی‌های آسیایی با شکست نماینده عربستان به دومین نشان زرین کاراته در جاکارتا دست یافت.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرنگار اعزامی فارس از اندونزی، نهمین روز از هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی اندونزی در حالی از صبح امروز(دوشنبه) آغاز شده است که در سومین روز از مسابقات کاراته، بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته در فینال بازی‌های آسیایی با شکست نماینده عربستان به دومین نشان زرین کاراته در جاکارتا دست یافت. با این مدال طلا کاروان ورزش ایران در جدول رده بندی مجددا به رتبه چهارم بازگشت.

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی کاراته مردان در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده کاراته افغانستان رفت.این دیدار پیش از پایان وقت قانونی با نتیجه ۸ بر صفر به سود عسگری به پایان رسید.

عسگری در دومین مبارزه خود به مصاف «خان گاخیگو» مغولستانی رفت و پیش از اتمام وقت قانونی مبارزه موفق شد که دومین حریف خود را نیز ۸ بر صفر شکست بدهد. بهمن در یک چهارم به مصاف «پونگ سای » از تایلند رفت و این دیدار نیز با نتیجه ۲ بر صفر به سود نماینده کشورمان تمام شد و  نماینده کشورمان راهی نیمه نهایی شد. عسگری در نیمه نهایی با «وی چونگ سو» از چین مبارزه کرد و در پایان با رای داوران به برتری دست یافت و راهی فینال بازی‌های آسیای شد. (عسگری صفر (برنده در هانتی) “سو ویچون” از چین تایپه صفر)، عسگری در فینال با “رائف الترکستانی” از عربستان دیدار کرد و این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر به سود نماینده کشورمان به پایان رسید تا دومین مدال طلای کاراته ایران به سینه بزند.

بهمن عسگری نماینده وزن ۷۵- کیلوگرم تیم ملی مردان کارته کشورمان در اولین سابقه حضور خود در بازیهای آسیایی موفق شد مدال زرین طلا را از آن خود کند. مهمترین اتفاقی که در مبارزات وزن۷۵- کیلوگرم رخ داد این بود که عسگری در دیدار مقابل نماینده افغانستان و مغولستان موفق شد پیش از پایان وقت قانونی مبارزه حریفان خود را هشت بر صفر شکست دهد. بهمن در سومین مبارزه خود نیز موفق شد، بدون دادن حتی یک امتیاز نماینده تایلند را در پایان وقت قانونی ۲ بر صفر شکست دهد و در چهارمین مبارزه و در نیمه نهایی نیز علی رغم اینکه هیچ امتیازی رد و بدل نشد اما بهمن با توجه به تجربه‌ای که داشت موفق شد مبارزه زیبای را از خود به نمایش بگذارد و داوران را مجاب کرد که در پایان وقت قانونی به او رای دهدند و با راهی هانتی برنده این دیدار شد و به فینال بازی‌‌ های آسیایی راه یافت.

بهمن عسکری دارنده مدال طلا جوانان جهان ۲۰۰۹، مدال طلا امیدهای جهان ۲۰۱۱، ۲ مدال طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، ۳ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ را در کارنامه خود دارد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا