اخبار ورزشیسایر اخبار

داورزنی: حدود ۱۲ رئیس فدراسیون بازنشسته هستند/کی روش تا پایان جام ملت ها می‌ماند

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته در فدراسیون‌ها دخالت دولت در ورزش نیست.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت، محمدرضا داورزنی در گفت‌وگو با رادیو تهران در مورد ابلاغ قانون بازنشستگی عنوان کرد: این قانون روز سه‌شنبه از سوی دولت به تمامی دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد و طبق آن، افراد بازنشسته دو ماه فرصت دارند که پست خود را به فرد دیگری تحویل دهند، همه دستگاه‌ها ملزم هستند و فدراسیون‌ها هم چون بخشی از منابع‌شان دولتی است، شامل این قانون می‌شوند. ما سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترینزمان ممکن این کار را انجام دهیم تا به برنامه‌های فدراسیون‌های المپیکی لطمه‌ای وارد نشود.

وی ادامه داد: از زمانی که این موضوع مطرح شد، بحث بی‌ثباتی‌ها را در فدراسیون‌ها به وجود آورد. در حال حاضر حدود ۱۱، ۱۲ رئیس فدراسیون هستند که حکم بازنشستگی دارند و ما سعی می‌کنیم سریع‌تر برای آنها سرپرست بگذاریم تا از این بی‌ثباتی دربیایند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سؤال که آیا غیرمستقیم به این فدراسیون‌ها گفته‌اید که آماده رفتن باشند، گفت: اکثر دوستان خودشان می‌دانند، چون ادامه کار بعد از مهلت قانونی خلاف است و رئیس فدراسیون دیگر حق امضا و دریافت و پرداخت نخواهد داشت، چون جرم محسوب می‌شود.

داورزنی در مورد اینکه اگر رئیس فدراسیونی پیدا شود که بگوید ما این موضوع را به فیفا اطلاع می‌دهیم چون دخالت دولت است، شما چه تصمیمی می‌گیرید، گفت: این دخالت دولت نیست و به قوانین داخلی بازمی‌گردد و همه فدراسیون‌ها هم جزو این قوانین هستند. بعد از مهلت قانونی،‌وزارت ورزش به فرد بازنشسته اجازه پرداخت پول ندارد، وقتی یک چیزی در کشور قانون می‌شود، بحث فرد نیست.

وی در مورد وضعیت جانبازان عنوان کرد: اگر رئیس فدراسیونی نامه‌ای از بنیاد جانبازان مبنی بر جانبازی بالای ۵۰ درصد ارائه کند، طبیعی است که ما تمکین می‌کنیم، چون مجری قانون هستیم نه قانونگذار، یا در مورد اسارت بالای سه سال و فرزند شهید بودن.

معاون وزیر ورزش در مورد اینکه گفته می‌شود قرارداد کی‌روش به تیم ملی استرس داده است، گفت: فدراسیون فوتبال و تاج رئیس آن در این زمینه پاسخ خواهند داد، اما چیزی که مشخص است این است  که تمرین اردو به موقع انجام می‌شود و ما از برنامه‌ها و تصمیمات فدراسیون حمایت می‌کنیم. کی‌روش تا پایان جام ملت‌ها با تیم ملی خواهد بود و جای نگرانی نیست.

وی در مورد عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات قهرمانی جهان گفت: نگران والیبال نباشید، این رشته مسیر خود را دنبال می‌کند و جوانان هم شرایط خوبی دارند، بازی شب گذاشته مقابل بلغارستان واقعا سخت بود آن هم در مقابل ۱۰ هزار تماشگر میزبان. بلغارستان در بهترین روز خود بود و چیزی برای از دست دادن نداشت،‌امیدوارم امشب بچه‌ها با کانادا و فردا با آمریکا بازی خوبی را برگزار کند.

وی در پایان در مورد حواشی رخ داده در ورزشگاه‌های فوتبال گفت: جلساتی متعددی را در این زمینه با مسئولان فدراسیون، مدیران باشگاه‌ها و مسئولان امنیتی داشتیم، طبیعی است که برخی سوءاستفاده می‌کنند و نباید این موارد باعث ایجاد ناامنی برای داوران و بازیکنان شود. قسمتی با هماهنگی مدیران باشگاه‌ها و قسمتی هم با کارهای انضباطی باید حل شود.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =

دکمه بازگشت به بالا