اخبار ورزشیاسلایدر اصلیفوتبالفوتبال ایرانویژه‌های خبری

تاج: فدراسیون به صورت جدی پای مبارزه با فساد ایستاده است

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: راجع به فساد در فوتبال به نظرم بخش‌های دیگری هم دارد که کمیته اخلاق باید پیگیری کند.
به گزارش پیشرو ورزش، مهدی تاج پس از تساوی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ازبکستان گفت: باید به تیم ملی رسیدگی بهتری بکنیم. انتظاراتی بازیکنان تیم ملی دارند مثلا پرواز که تاثیرگذار روی این مسابقه بود. حدود ۳۵ ساعت پرواز به هنگ‌کنگ طول کشیده و خیلی سخت برایشان بوده است.
وی ادامه داد: من از اینور نیز توضیحات فدراسیون فوتبال را دادم و گفتم اگر ما پول هم داشته باشیم، واقعیت این است که تا الان همیشه چارتر برای آنها گرفته بودیم ولی برای این مسیر، هواپیمایی که قرارداد داشته باشیم، نبود. من به آنها توضیح دادم و آنها نیز پذیرفتند. یک بحث دیگر نیز، بحث خودروهایشان بود که داریم پیگیری می‌کنیم.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امیدواریم در مرحله دوم انتخابی جام جهانی به قرعه مناسبی بخوریم ولی با این حال با هر قرعه‌ای باید آماده باشیم. ازبکستان یکی از بهترین تیم‌های آسیا در آینده خواهد شد و ارزیابی من مثبت است. شرایط خوبی در تیم ملی است، چند مشکل داریم، چند بازی تدارکاتی باید برنامه ریزی کنیم.
تاج در واکنش به اظهارات وزیر مبنی بر اینکه ۱۱۰ میلیارد برای ویدیوچک داده‌اند، گفت: نامه‌ای به وزیر و به همه ارکان زدم و گفتم که لیگ آینده تا زمانی که مولفه‌های مناسب نباشد، برگزار نمی‌شود. شما رسانه‌ها نیز باید به ما کمک کنید که در لیگ آینده مثلا جایگاه VIP در همه ورزشگاه‌ها داشته باشیم. من دیروز به خرم آباد رفتم و نشاط مردم را دیدم و لذت بردم. ولی واقعیت این است که نمی‌توانیم ما در آن ورزشگاه لیگ برتر را برگزار کنیم. باید بلیت الکترونیک داشته باشیم. ۳۸ مورد از فردا ستاد تامین و تجهیز ورزشگاه‌ها باید انجام دهد. ما باید به باشگاه‌ها تذکر بدهیم که آدم‌های خودش را بفرستند که طبق استانداردهای AFC باید آماده شود.
وی ادامه داد: آن دسته از ورزشگاه‌هایی که آماده است ما در آن بازی برگزار می‌کنیم. جاهایی که آماده نیست، ما نمی‌توانیم مسابقه برگزار کنیم. ضمن اینکه ممکن است لیگ به تعویق بیفتد و بحث VAR یکی از آن موردها است.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: امروز بی‌سامانی برای ورود به ورزشگاه دیدید، نماینده مجلس را راه ندادند. در حالی که در آینده طبق AFC، ناظر بازی فرمانده میدان است و هر تصمیمی گرفت باید همان اجرا شود. حالا اگر می‌خواهد VIP را باز نکند،‌باشگاه است که تصمیم می‌گیرد. ما چرخه معیوبی داریم و باید اصلاح کنیم.
تاج گفت: با خضریان در کمپ تیم ملی بودیم و جلسه‌ای به همراه او و رضاییان داشتیم. آن چیزی که مسلم است، این پرونده مدتی قبل در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال مطرح شد. برخی از ابعاد آن پرونده، آن دسته از مسائلی که در صلاحیت کمیته اخلاق ما نبود و حتما باید به محکمه قضایی می‌رفت. ۷ متهم دارد. بهترین کسی که می‌تواند در خصوص این موضوع صحبت کند، دادستان است. حرف باید حقوقی باشد و منتسب به پرونده باشد.
وی ادامه داد: ولی راجع به فساد در فوتبال به نظرم بخش‌های دیگری هم دارد که کمیته اخلاق باید پیگیری کند.
تاج اظهار داشت: فدراسیون فوتبال به صورت جدی پای مبارزه با فساد ایستاده است.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: این موضوع برای ۱۴۰۰ است. ۱۴۰۰ من اصلا در فدراسیون نبودم. الان مسئول پیگیری هستم و تا انتها نیز پیگیری می‌کنم ولی به راه تدبیر پیش می‌روم. مس اگر رد پایی در این مسائل داشته باشد که نتیجه‌ای تغییر کند، قطعا برخورد خواهد شد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + بیست =

دکمه بازگشت به بالا