اخبار ورزشیفوتبال ایران

تاج:خودمان را عقب‌تر از بقیه تیم‌ها نمی‌دانیم/کی‌روش دنبال قهرمانی در جام ملت‌هاست

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: کی‌روش همه چیز را برای قهرمانی مهیا می‌کند، می‌دانم او هم دنبال قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو اسپرت و به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره دوره آموزشی ۲ روزه گفت: کمیته آموزش سراسر کشور را فراخوان دادیم. سمینار دو روزه برگزار می‌کنیم چون نقش تعلیم و تربیت مهم است. ما بزرگترین همایش‌های انسانی را برگزار می‌کنیم و باید روی آموزش کار جدی کنیم. هیچ نهادی در کشور مثل فوتبال صدها هزار نفر را هر هفته به به استادیوم‌ها نمی‌آورد و میلیون‌ها نفر را پای گیرنده‌ها نمی‌کشاند.

تاج افزود: روی بحث کانال هواداری بحث مفصل شد و باید روی این موضوع هم کار کنیم. اجرایی کردن ورود خانواده‌ها به استادیوم‌ها هم از دیگر بحث‌ها است. من در سمینار گفتم مجموعه آموزش باید روی آن کار کند تا ورزشگاه‌ها شرایط امن برای ورود خانواده‌ها به وجود بیاورند.

وی در پاسخ به این سوال که دادستانی گفته شرایط امن باشد حضور بانوان بلامانع است، عنوان کرد: شنیده‌ام اما به ما چیزی نگفته‌اند اما کمیته‌های آموزش را گرد هم آورده‌ایم تا در این باره صحبت جدی شود.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین درباره سیستم VAR خاطرنشان کرد: ۳ تا سیستم تست می‌شوند.  اینها کمک می‌کنند بهترین را انتخاب کنیم. دیر یا زود در کشور اتفاق می‌افتد. داوری‌ها در آخر فصل نگران‌کننده شده بود همه اعتراض داشتند درست یا اشتباه اما سیستم کمک می‌کند اشتباهات داوری را گونه‌ای دیگر رصد کنیم و داوران بهترین تصمیم را بگیرند.

تاج درباره شرایط تیم ملی فوتبال گفت: محدودیت‌های ما همان همیشگی یعنی مالی است که تا حدودی رنج می‌بریم. در مجموع تیم ملی شرایط خوبی دارد و همه برای مسابقه عالی مهیا می‌شویم. دیروز اختلاف نظر بین معاونت فرهنگی و مسئولان اداره‌کننده تیم‌های ملی بود.

وی افزود: کمیته فرهنگی تصمیم گرفته بود در کیش برنامه بدرقه داشته باشیم اما امروز نامه‌ای گرفتیم که مسئولان تیم‌های ملی امروز این برنامه لغو شد چون تیم ملی در فرصت کمی به ایران می‌آید و آنجا چون ساعت ۴ بازی داریم، می‌خواهند زودتر به امارات بروند و تمرین دارند این امکان نیست. درخواست آنها این بود با صلاحدید خودشان این برنامه را لغو کنند. اگر لغو نمی‌کنند شرایط را فراهم کنند. اولویت ما تیم ملی است. اگر یک تمرین به تیم ملی کمک می‌کند نتیجه بهتر بگیرند بحث کیش را لغو کنند.

وی در پاسخ به این سوال که احتمال زیاد برنامه بدرقه لغو می‌شود، گفت: نظر من این بود. اگر تیم ملی ساعت ۴ بعدازظهر در امارات اردو بگذارد و حائز اهمیت است اولویت را برای تمرین و نتایج بگذاریم.

تاج درباره مصاحبه کی‌روش و اینکه آرزوی مردم برای حضور در نیمه‌نهایی است، عنوان کرد: ژاپن، ایران، کره یکی از بهترین شانس‌ها برای قهرمانی هستند. خودمان را عقب‌تر از بقیه نمی‌دانیم. زمانی بحث درامد و .. می‌زنیم فرق دارد اما درباره فوتبال باید خودمان را جزو بهترین‌ها بدانیم و کی‌روش همه چیز را برای قهرمانی مهیا می‌کند. می‌دانم او هم دنبال قهرمانی در جام ملت‌های آسیاست اما اینکه بگوییم ما قهرمان می‌شویم کسی نمی‌داند و نمی‌تواند ضمانت بدهد اما تلاش‌مان برای قهرمانی است.

تاج درباره حضور ساکت در اردوی تیم ملی در قطر خاطرنشان کرد: او به عنوان مشاور کار می‌کند و منع قانونی ندارد.

وی درباره شرایط بانوان در مرحله دوم قهرمانی آسیا، خاطرنشان کرد: فوتبال بانوان حائز اهمیت است و فدراسیون کار جدی انجام می‌دهد. فوتسال قهرمان آسیا شد و ما کار را در این بخش جدی کار می‌کنیم. درباره فوتبال بانوان هم زمانی که آمدم جدی دنبال کار بودم و می‌گفتم فقط در مسابقات شرکت کنند اما به خاطر استعدادهایی که داشتیم از مرحله اول صعود کرده‌ایم. تلاش این است فوتبال بانوان را به جایی که استحقاق دارند برسانیم. در فوتبال بانوان حتما باید رشد کنیم. همان جایی که فوتسال و فوتبال مردان هست. اردوهایی که می‌بینید متصل برای بانوان برگزار می‌کنیم.

وی افزود: ۵ رده اردو تشکیل داده‌ایم و متصل اردو داشته‌ایم. زمین شماره یک که ۲ تا زمین چمن است به بانوان اختصاص داده‌ایم و تمرین می‌کنند. ساختمان پک هم در اختیارشان است و بانوان استفاده کرده‌اند. این مجموعه را ادامه می‌دهیم و کار درست همین است چون ۵۰ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی درباره اینکه بانوان برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کنند و آنها اردوی برون‌مرزی درخواست کرده‌اند، گفت: اسفندماه تیم زیر ۱۹ سال لائوس می‌رود. تیم‌های دیگر هم نتایج خوبی گرفته‌اند. برای تیم ملی هم برنامه داریم. البته ما با رقم و عددی فوتبال کشور را اداره می‌کنیم. حالا ارز کاهش یافته و این به ما کمک می‌کند اما با این ارز و درآمد محدودیت جدی داریم. برای بخش بانوان از هیچ تلاشی غافل نبوده‌ایم.

تاج همچنین درباره گلایه فوتسالیست‌ها در پرداخت پاداش، عنوان کرد: بدهکاریم و پرداخت می‌کنیم. حرف آنها بحق است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره مجمع فدراسیون و انتخاب اعضا، گفت: عضو که نباید معرفی شود. مجمع ما انتخاباتی نیست. قرار است گزارش مالی و حسابرسی مالی شود.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا