اخبار ورزشیورزش بانوان

برای تفریح به کانادا نرفتم و حتما برمی‌گردم/شرایط مبارزه کردن را دارم

دارنده نشان نقره مسابقات جهانی کاراته گفت: برای تفریح به کانادا نرفتم و در این کشور ماندگار نمی‌شوم و بعد از پایان مسابقات به همراه تیم ملی به ایران سفر خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، نخستن مرحله از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۹ از ۵ بهمن‌ماه به میزبانی فرانسه و در شهر پاریس آغاز خواهد شد. به همین دلیل تیم ملی کاراته مردان و بانوان کشورمان با دعوت رسمی از سوی فدراسیون کاراته ایتالیا برای حضور در اردوی مشترک راهی این کشور شدند و پس از آن راهی محل برگزار مسابقات خواهند شد. ملی پوشان کشورمان تقریبا یک هفته در این اردو حضور خواهند داشت و روز چهارشنبه از شهر “رم” به شهر پاریس محل برگزاری مسابقات سفر خواهند کرد.

حمیده عباسعلی نایب قهرمان مسابقات جهانی که این روزها در کشور کانادا حضور دارد، طبق برنامه ریزی قرار است فردا(چهارشنبه) از شهر “تورنتو” راهی پاریس شود و به جمع تیم ملی بانوان اضافه شود. عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم برای تیم ملی بانوان مبارزه می‌کند.

حمیده عباسعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که شرایط شما پیش از اعزام به نخستین مرحله لیگ جهانی فرانسه چطور است، گفت: به هر حال هر کسی که می‌خواهد به مسابقات مهمی اعزام شود؛ باید تمام شرایط روحی روانی و فیزیکی خود را در نظر بگیرد. من در مرحله آمادگی قرار دارم که بتوانم یک مسابقه خوب داشته باشم. امیدوارم با توجه به اینکه مسابقات پاریس برای همه ما خیلی مهم است بتوانیم نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی  در ادامه صحبت‌های خود ، خاطرنشان کرد: نخستین مرحله لیگ جهانی در سال ۲۰۱۹ در شهر پاریس برگزار می‌شود و از این مرحله رقابت‌ها بسیار حساس و مهم خواهد بود و تاثیر زیادی برای کسب سهمیه المپیک دارد. در واقع مسیر رسیدن به المپیک توکیو از همین جا آغاز می‌شود. همه برای رسیدن به المپیک تلاش می‌کنند ما هم از این ماجرا مستثنی نیستیم. تمرینات خوبی را سپری کردم و امیدوارم در نخستین مرحله کارم را با موفقیت آغاز کنم و انشالله برای تیم ملی کاراته ایران اتفاقات خوبی در پاریس رخ دهد.

دارنده نشان نقره مسابقات جهانی کاراته در پاسخ به این سؤال که شما برای چه کاری به کانادا رفته‌اید و آیا تصمیم دارید برای همیشه در این کشور ماندگار شوید یا خیر، گفت: من برای تفریح به کانادا نرفتم و قرار نیست در کانادا ماندگار شوم، قبل از اینکه اردوهای تیم ملی کاراته شروع شود من راهی کانادا شدم و اطلاع نداشتم که قرار است اردوها آغاز شود. شرایطی برای من پیش آمد که راهی این کشور شدم. این موضوع مربوط به ادامه تحصیلاتم است. قبل از اینکه اردوهای تیم ملی  شروع شود راهی این کشور شدم و زمانی که در کانادا بودم مطلع شدم اردوهای تیم ملی بانوان آغاز شده است. با توجه به فاصله‌ای که بین کانادا و ایران وجود دارد نمی‌توانستم به راحتی به ایران برگردم. قطعا اگر پیش از سفر به کانادا از زمان آغاز اردوها مطلع می‌شدم، سفرم را کنسل می‌کردم.

عباسعلی در پاسخ به این سؤال که دور بودن از اردوهای تیم ملی برای شما مشکل‌ساز نمی‌شود، عنوان کرد: من با کادر فنی صحبت کرده‌ام و به آنها گفتم که در جریان زمان آغاز اردوهای تیم ملی بانوان نبودم. آنها نیز صحبت‌های من را قبول کردند و قرار شد در این مرحله از اردوها تمریناتم را در کانادا پیگیری کنم و از همین جا به فرانسه اعزام شوم. به هر حال یک بازیکن حرفه‌ای هر کجا که باشد از تمرینات دور نمی‌شود. من تمرینات کاراته و تمرینات بدنسازی را طبق برنامه‌های کادر فنی انجام می‌دهم. خدا را شکر تمرینات خوبی داشتم و به آمادگی لازم رسیدم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شما از پاریس دوباره راهی کانادا خواهید شد یا خیر، گفت: من فردا چهارشنبه راهی محل برگزاری مسابقات می‌شوم و به تیم ملی ملحق می‌شوم و بعد از آن به همراه تیم ملی به ایران بازخواهم گشت.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =

دکمه بازگشت به بالا