اخبار ورزشیسایر اخبار

هیات رئیسه فدراسیون نجات غریق انتخاب شدند

مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزار شد و طی آن‌ ترکیب هیات رئیسه این فدراسیون بر اساس رای گیری مشخص شد.

به گزارش پیشرو ورزش، مجمع عمومی ‌و سالیانه فدراسیون نجات غریق ‌ و غواصی امروز سه شنبه ۴ مردادماه به ریاست سید محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و با حضور مهدی حیدری رئیس فدراسیون و سید عبدی افتخاری به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک برگزار شد.

آرش فرهادیان سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون ها، شادی قیاسی نایب رئیس بانوان و مرتضی محسنی نایب رئیس فدراسیون، محمد رواسی زاده دبیر کل فدراسیون و دبیر مجمع و همچنین نماینده حراست فدراسیون های ورزشی از دیگر افراد حاضر در مجمع بودند.

در آغاز این مجمع مهدی حیدری ضمن قدردانی از وزارت ورزش و حمایت های سید حمید سجادی وزیر محترم ورزش و سید محمد پولادگر معاون وی، از تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق سال گذشته منجیان به عنوان نتیجه این حمایت ها یاد کرد.

وی همچنین اشاره ای داشت به طرح فدراسیون برای تجهیز و ایمن سازی اماکن ورزشی که با حمایت وزارت ورزش ‌و حسب دستور ریاست محترم جمهور، بودجه ویژه ای ویژه برای آن تخصیص پیدا کرد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در ادامه گزارش عملکرد و فعالیت های سال ۱۴۰۰ این فدراسیون شامل دوره های آموزشی (بخش ها و سطوح مختلف)، مجامع انتخاباتی و عمومی هیات های استانی، مسابقات قهرمانی کشور، حضور در مجمع فدراسیون جهانی غواصی و تسویه حساب با این فدراسیون، پیگیری اردوی تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان (ایتالیا) در هر دو بخش آقایان و بانوان و …. را به عنوان اولین دستور العمل مجمع ارائه کرد.

در ادامه و بعد از گزارش نماینده حسابرس مستقل فدراسیون، سونیا یامحمدی سرپرست خزانه داری فدراسیون گزارش مربوط به امور مالی، دارایی و صورت حساب دوره عملکرد سالیانه فدراسیون (۱۴۰۰) را ارائه کرد.

همچنین در غیاب بازرس قانونی فدراسیون که به دلیل ابتلا به کرونا شرایط حضور در مجمع را نداشت، گزارش مربوط به وی و حوزه فعالیتش به عنوان سومین دستور العمل مجمع توسط دکتر محمدرواسی زاده دبیر مجمع تشریح شد.

ارائه و بررسی برنامه عملیاتی و تقویم ۱۴۰۱ فدراسیون بر اساس گزارشی که پیش از این توسط فدراسیون در اختیار هیات های استانی قرار گرفته بود، دیگر دستورالعمل مجمع بود.

در ادامه با رای اعضای مجمع، تمام گزارش های ارائه شده به تصویب رسید.

رای گیری برای انتخاب اعضای هیات رئیسه شامل نواب رئیس اول و دوم، خزانه دار، کارشناس خبره مردان و‌ نماینده هیات های استانی یکی دیگر از دسترالعمل های تعریف شده برای محمع عمومی و سالیانه ۱۴۰۰ فدراسیون نجات غریق و غواصی بود. انجام شد.

در این بخش بر اساس رای گیری انجام شده از میان کاندیداها ترکیب هیات رئیسه به این شرح معرفی شد:

نایب رئیس اول: دکتر شادی قیاسی (۴۲ رای)
خزانه دار: سونیا یامحمدی (۴۱ رای)
کارشناس خبره آقایان: سیروس احمدی (۴۱ رای)
نماینده هیات های استانی: نقی کریمیان (۳۴ رای)

برای تکمیل ترکیب هیات رییسه، مرتضی محسنی دیگر گزینه نایب رئیسی بود که موفق به اخذ رای قانونی اعضای مجمع نشد.

در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی محمد پولادگر با تقدیر از تلاش های صورت گرفته سال گذشته گفت: گزارشی که ریاست فدراسیون ارائه کردند بیانگیر عملکرد خوب و فعالیت چشمگیر مجموع اعضای این فدراسیون است. آمارها هم نشان می دهد که این عملکرد خوب نتایج خوبی به همراه داشته است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تقدیر از زحمات مهدی حیدری خاطرنشان کرد: شهادت می دهم که با توجه به اینکه شرایط این فدراسیون با سایر فدراسیون های ورزش قهرمانی ما متفاوت است، اما حضور آقای حیدری بسیار چشمگیرتر از سایر رشته های قهرمانی ماست. این بیانگیر تعهد و دلسوزی ایشان نسبت به مسئولیتی است که در فدراسیون عهده دار است.

معاون وزیر ورزش ابراز امیدواری کرد با تاکید بر مسئولیت سخت و خطیری که منجیان دارند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به اهمیت مسئولیت پذیری برای فعالیت در این عرصه، فدراسیون نجات غریق و غواصی راه کارهایی جهت جذب افراد با این ویژگی داشته باشد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا