اخبار ورزشیمقاله های ورزشی

لزوم همبستگی و همدلی در تیمهای ورزشی

با گسترش روزافزون ورزش و پیوستن علاقمندان متعدد به تیمهای ورزشی لزوم همبستگی و همدلی نیاز مجموعه و تیم خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری پیشرو ورزش، حسین شیرازی مقدم (کارشناس  و مدیر ورزشی) با تحریر مقاله ای بیان داشت: در دنیای امروز و با گسترش ورزش در سطح جهان، نیازهای ورزشی انسانها بر اساس خواستگاهشان مطرح است، به طور مثال علاقمندان ورزش در سطح جهان با انتخاب رشته ورزشی مطبوع خود سعی در پیشرفت و ترقی در آن را دارند، لذا در موفقیت تیمهای ورزشی لزوم همبستگی و همدلی جز واجبات ورزشکاران ، کادر فنی و مدیریت مجموعه می باشد که می بایست به آن توجه ویژه گردد.

متاسفانه گاها مشاهده گردیده است تیمهای ورزشی طی دوره مسابقات پس از دریافت یک شکست به کل ساختار تیمشان از هم گسیخته می شود که عدم خودباوری ورزشکار و در کل مجموعه تیم باعث می گردد در ادامه شکستهای دیگر رقم بخورد و در اینجاهمبستگی و همدلی تیم رفته ، رفته به فراموشی سپرده خواهد شد.

امروزه در کنار تیمها و باشگاه های حرفه ای که در سطح مسابقات سطح اول داخلی و بین المللی نیز شرکت دارند  یک روانشناس وجود دارد تا در بحران های مختلف روحی و روانی در خدمت بازیکن باشد و در همین راستا نیز هر بازیکنی می تواند  بار روانی منفی را  در صورتی که به خودباوری رسیده  باشد از خود دور نماید .

در پایان می توان گفت بهترین راه ممکن برای انسجام بین ورزشکاران و بازیکنان هر تیم همبستگی ، همدلی و خودباوری است و به نوعی دیگر باید گفت:  برای رسیدن به موفقیتهای فراوان، خواستن توانستن است.

 

 

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 11 =

دکمه بازگشت به بالا