اخبار ورزشیسایر اخبار

صالحی امیری: فدراسیون ورزش‌های همگانی نباید به وزارت و کمیته دل بندد

رئیس کمیته ملی المپیک امروز از فدراسیون همگانی بازدید کرد.
به گزارش پیشرو ورزش، سیدرضا صالحی امیری در بازدید از فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه با ساختارهای سنتی نمی‌توانیم ورزش همگانی را مدیریت کنیم و نیازمند برنامه ریزی مدرن در این حوزه هستیم، اظهارداشت: جامعه مخاطب ورزش همگانی بسیار بزرگ است و باید با نگاه علمی و جامع به مسئله فعالیت ها را پیش ببریم. باور داشته‌ام شکل گیری ۲ سازمان قهرمانی و همگانی که هم وزن کارهای خود را پیش ببرند، می توانند بسیاری از مشکلات ورزش را حل کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه بعد از یک دهه معتقد هستم باید سازمان ورزش همگانی داشته باشیم که از یک برنامه بلندمدت ۲۰ ساله برخوردار باشد، عنوان کرد: نباید تمام ظرفیت ورزش در ورزش قهرمانی خلاصه شود چرا که جامعه قهرمانی محدود است اما در ورزش همگانی با کل جامعه روبرو هستیم و حتی کمیته بین المللی المپیک نیز نگاه ویژه ای به توسعه ورزش همگانی دارد.

صالحی امیری در توضیح گلایه رئیس فدراسیون همگانی مبنی بر عدم توجه لازم به ورزش همگانی، بیان کرد: ناملایمات همواره وجود داشته است اما فدراسیون همگانی باید سیاست ها و برنامه های یک سازمان همگانی را طراحی و آماده کند تا در سطح ملی و حاکمیتی این مسئله مطرح و به یک نیاز ملی تبدیل شود و بتوان سازمان ورزش همگانی را ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه چالش اول ورزش همگانی ساختار آن است و باید ماموریت، هدف و برنامه متناسب با ساختار تعریف شود تا پس از آن سطح و گستردگی فعالیت ها افزایش یابد، خاطرنشان کرد: فدراسیون همگانی رقیب ندارد و یک هدف و یک انگیزه برای یک ملت باید مدنظر قرار گیرد، بنابراین باید از ظرفیت اجرای فدراسیون همگانی در حوزه ورزش همگانی به سطوح اجتماعی منتقل شود؛ شهرداری ها ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه هستند که باید از پتانسیل آن‌ها استفاده کرد و جریان سازی اجتماعی را شکل داد.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین پیشنهاد کرد پروژه ای از سوی فدراسیون همگانی تعریف شود تا از کمیته بین المللی المپیک درخواست کمک مالی داشته باشیم، گفت: تمرکز روی تغییر ساختار به منظور جذب جامعه مخاطب و کانون های غیردولتی اثرگذار مسئله بسیار مهمی است و فدراسیون ورزش های همگانی نباید به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دل بندد!

صالحی امیری افزود: فدراسیون ورزش های همگانی نیازمند اسپانسرهای اجتماعی بزرگ است و باید با انجام تبلیغات بخشی از منابع مالی خود را تامین کند.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا