اخبار ورزشیسایر اخبار

صالحی‌امیری:مقدمات برگزاری انتخابات دوچرخه‌سواری فردا انجام می‌شود

رئیس کمیته ملی المپیک از انجام مقدمات برای برگزاری انتخابات دوچرخه‌سواری خبر داد.

به گزارش پیشرو ورزش، کیکاووس سعیدی دبیر کمیته ملی المپیک درباره سفر سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای حل مشکلات فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیک گفت: دیپلماسی ورزش بخشی از دیپلماسی عمومی است. برقراری تعاملات بین المللی جنبه برد-برد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه جودو مورد تحریم قرار دارد، اظهارداشت: دوچرخه سواری و ژیمناستیک هم به این سمت می‌رفت که خوشبختانه با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک در سوئیس و دیدار با توماس باخ و همچنین ملاقات با مسئولان فدراسیون جهانی دوچرخه سواری و ژیمناستیک این موضوع منتفی شد و چراغ سبز برای تشکیل مجمع این دو فدراسیون روشن شد و به زودی برگزار می‌شود.

در ادامه این برنامه سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک روی خط برنامه رادیو ورزش آمد و درباره سفر لوزان سوئیس عنوان کرد: در حوزه دیپلماسی هم در کاهش تهدید و ایجاد فرصت باید تلاش بیشتری انجام دهیم. در چهار سال گذشته قریب به ۲۰۰ جلسه داشتیم تا نسبت به ظرفیت ورزش ایران آگاهی ایجاد کنیم و تهدیدات را کاهش بدهیم.

وی افزود: این سفر اولین سفر بعد از کرونا بود و ملاقات های خوبی برگزار شد. یکی از ماموریت‌های جدی ما در این سفر دو فدراسیون دوچرخه سواری و ژیمناستیک بود که در دو سال گذشته با چالش‌های جدی مواجه شدند و به تعلیق نزدیک بودند. خوشبختانه در محل کمیته بین المللی المپیک در لوزان، تصویب شد این دو فدراسیون به کار خود ادامه بدهند.

رئیس کمیته ملی المپیک اظهارداشت: فردا در جلسه‌ای با مسئولان ذیربط مقدمات برگزاری انتخابات دوچرخه سواری را آماده خواهیم کرد. در مورد ژیمناستیک هم تصمیم بر این شد نسبت به مسائل گذشته اغماض کنند و سریعا مقدمات برگزاری انتخابات را آماده کنیم.

صالحی امیری در مورد فدراسیون جودو گفت: تعلیق جودو ظالمانه بوده و پاسخ شفاف توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک این بود که مداخله مستقیم انجام نمی‌دهیم و ضمن تایید مواضع ما گفتند حمایت خواهند کرد.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا