اخبار ورزشیتوپ و تور

بسکتبال کاپ‌آسیا: شکست و حذف تیم‌ملی به دست اردن

تیم ملی بسکتبال کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی کاپ آسیا مقابل اردن نتیجه را واگذار کرد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

به گزارش پیشرو ورزش، در نخستین بازی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات کاپ آسیا تیم‌های ایران و اردن از ساعت ۱۵ به مصاف هم رفتند که اردنی‌ها ۹۱ بر ۷۶ به پیروزی رسیدند.

در این مسابقه سعید ارمغانی تیمش را با همان ترکیب همیشگی سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی به میدان فرستاد.

اردنی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و با شکاف دفاعی که در تیم کشورمان وجود داشت آنها امتیازهای خوبی را به کسب کردند و ۲۴ بر ۱۸ به برتری رسیدند. در کوارتر دوم هرچند حساب کار ۲۰ بر ۲۰ مساوی شد، اما ضعف دفاعی کشورمان برطرف نشد و در زیر حلقه و پیرامون اردنی‌ها همچنان امتیازآوری می‌کردند.

در کوارتر سوم شاگردان سعید ارمغانی مقابل حریف تیم برتر میدان بودند و موفق شدند ۲۹ بر ۲۰ به برتری برسند.

هرچه در کوارتر سوم ملی پوشان کشورمان خوب بازی کردند، در ۱۰ دقیقه چهارم بدون تمرکز بودند و اردنی‌ها امتیازهای پیاپی را کسب کردند و در نهایت ۲۷ بر ۹ به برتری رسیدند.

تیم ملی اردن که از آنها به عنوان گربه سیاه تعبیر می‌شود، یک بار دیگر در مرحله یک چهارم نهایی سال ۲۰۱۱ ایران را شکست داده بود و آن باخت دوباره در سال ۲۰۲۲ تکرار شد.

تیم ملی کشورمان با این نتیجه از رسیدن به نیمه نهایی بازماند و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

حسین شیرازی مقدم

حسین شیرازی مقدم فعالیت رسانه ای خود را از سال 1389 و با مدیریت روابط عمومی در هیأت های ورزشی پهلوانی،رزمی،اسکواش، بیلیارد ، بیماران خاص و همچنین عضویت در مجامع خبری و رسانه ای آغاز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا